kalori yakımı

kalori yakımı Haberleri

kalori yakımı haberleri sayfasında kalori yakımı haberlerini bulabilir tüm kalori yakımı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. kalori yakımı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 7 haber bulunmaktadır.

Hızlı vücut şekillendirmek isteyenlere: Crossfit nedir?

Hızlı vücut şekillendirmek isteyenlere: Crossfit nedir?

Kendi sınırlarını zorlamak, hızlı kalori yakmak ve vücut şekillendirmek için yeni antrenmanlar denemek isteyenler buraya! Crossfit kendi prensipleri olan, süreklilik ve disiplin isteyen ve hızla yaygınlaşmış oldukça popüler bir antrenman tarzı... İşte kısa süre içinde 120 ülkede 13.000'den fazla spor salonunda uygulanmaya başlanan bu yeni method hakkında merak edilenler...
Evi temizlerken daha çok kalori yakın

Evi temizlerken daha çok kalori yakın

Ev temizlerken yakılan kalori miktarını artırabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece birkaç basit değişiklikle bunu yapmak çok kolay, normal ev işi rutininizi bir ev temizliği antrenmanına dönüştürün.
Yürüyüşte kalori yakımını belirleyen 4 nokta

Yürüyüşte kalori yakımını belirleyen 4 nokta

Özellikle son bir yıldır günlük yaşantımızı derinden etkileyen ve fiziksel aktivitelerimizi büyük ölçüde kesintiye uğratan koronavirüs pandemisi, hareketsizliğe bağlı kilo alımı ve genel sağlık sorunları için yüksek risk oluşturuyor. Uzmanlar evde de olsa mutlaka düzenli egzersiz yapılması tavsiyesinde bulunuyor.
Squash Zayıflatır Mı?

Squash Zayıflatır Mı?

Squash zayıflatır. Genelde kalori yakmak için squash egzersiz de kullanılıyor. Sonuçta öne geriye, sağa ve sola yönlendirmeler vardır.  Topun peşinden sürekli bir hareket halinde koştuğunuzdan dolayı belli süreç çerçevesinde zayıflamanıza neden oluyor. Aşırı derecede kalori yakımı sağlar.  Biz biraz squashı nabzı yükseltmek için kullanılan antrenmanlara benzetebiliriz.  Biz en iyi yağ yakımı antrenmanı olarak intervali öneriyoruz yani nabzı belli bir noktaya çıkarttıktan sonra tekrardan dinlenik hale düşürme. Squasha baktığımız zaman 90 saniyelik ilk periyot halinde oynanan squash egzersizinde zaten bu görülüyor.  Öne, geriye, sağa ve sola yönelmelerde topun peşinden topu takip ettiğimizden dolayı bu yönelmeler ekstradan kalori yakımını sağlıyor. Hem kas grupları, bacak kasları ve kol kasları da sürekli devrede, kan dolaşımı sürekli aşağıdan yukarıya doğru dolaşım halinde olduğundan dolayı kalori yakımı da mevcut oluyor. Koşu bandından sıkılanlar, diğer kardiyo cihazlarından sıkılan tüm herkes squash oynayabilir. Kalori yakmanız için ve kilo vermeniz için daha faydalı olacaktır. En azından sıkılmadan yapabileceğiniz bir kardiyo egzersizi olarak squashı tercih edebilirsiniz.  
Squash’ın Faydaları Nelerdir?

Squash’ın Faydaları Nelerdir?

Genelde spor salonlarında en büyük sorun kardiyo cihazlarının çok yoğun talepte olmasıdır. İnsanlar kardiyo yapmak istedikleri zaman boş makine bulamıyorlar. O yüzden de genelde kardiyo yapmak isteyenler için biz squash önerebiliyoruz.  Birçok faydası var tabi ki kardiyo cihazlarındaki gibi kalori yakımı, yağ yakımı, kilo verme gibi. Aynı zamanda koşu bandına bağlı kalmadan enerji harcamış oluyorsunuz.  Yediden yetmişe herkes için öneriyoruz. Özellikle kas sinir koordinasyonunu daha arttırıyor. Özellikle itiş ve çekiş dediğimiz kas grupları da raketi kullandığımız anda devreye giriyor. Genelde bilekleri kuvvetsiz olanlar ya da eklemlerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlara tercih ettirmiyoruz. Sağlıklı bireyler yağ yakımı için kullanabilir. Genelde squashe 7 yaşında başlanması uygundur.  
Zayıflamak istiyorsanız kahve için...

Zayıflamak istiyorsanız kahve için...

Çinli araştırmacılar kahvenin içinde bulunan kafeinin kalori yakımına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı
Bir çorba kaşığı baharat metabolizma dostu!

Bir çorba kaşığı baharat metabolizma dostu!

Uzman Diyetisyen Serkan Tutar "Metabolizmayı hızlandırmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Hızlı bir metabolizma ise, daha fazla kalori yakımı ile doğru orantılıdır. Bir çorba kaşığı baharat, metabolizmayı hızlandırır" dedi