konsantrasyon bozukluğu

konsantrasyon bozukluğu Haberleri

konsantrasyon bozukluğu haberleri sayfasında konsantrasyon bozukluğu haberlerini bulabilir tüm konsantrasyon bozukluğu haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. konsantrasyon bozukluğu haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

Diyet hakkında doğru bildiğimiz 7 yanlış

Diyet hakkında doğru bildiğimiz 7 yanlış

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte kışın alınan kiloları hızla vermeye ve mükemmel bir bikini vücuduna kavuşmaya çalışıyoruz. Hal böyle olunca şok diyetlere olan ilgi de artıyor. Şok diyetler; depresyon, halsizlik, konsantrasyon bozukluğu, saç dökülmesi, safra taşı oluşumu ve kalp sağlığını olumsuz etkileyebilecek ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ezgi Hazal Çelik, diyet hakkında doğru bilinen yanlışları anlattı.
Çocuklarda bahar alerjisini soğuk algınlığı ile karıştırmayın

Çocuklarda bahar alerjisini soğuk algınlığı ile karıştırmayın

Uzmanlar ilkbahar-yaz aylarında çocuklarda görülen geçmeyen gribal enfeksiyon belirtilerinin alerjik rinit ile karıştırılabileceğini belirtiyor. Alerjinin zamanla astıma dönüşebileceğini belirten Çocuk Alerji Uzmanı Dr. Belgin Aktaş, çocukları alerjenlerden korumanın yollarını anlattı.
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) çocuğunuzun okuldaki başarısını ve ilişkisini etkileyebilen karmaşık bir nörogelişimsel bozukluktur. DEHB'nin semptomları değişkendir ve bazen tanının konulması zor olabilir. Aileler genellikle "Çocuğum neden derslerinde başarısız? Çocuğum neden bu kadar hareketli? Çocuğum neden tembel?" gibi soruları sorar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun farkına varmazlar. Peki, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtileri nelerdir? Özel Eğitim Öğretmeni ve Psikolog Mine Ağır dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nedenlerini ve tedavi yöntemlerini anlatıyor.
B12 eksikliği hasta ediyor!

B12 eksikliği hasta ediyor!

Halsizlik, yorgunluk, çabuk yorulma, üşüme hissi, baş dönmesi, iştahsızlık, saç dökülmesi, çarpıntı, konsantrasyon bozukluğu, çalışma kapasitesinde düşüklük mevcut bir kansızlığın ve bununla beraber B12 eksikliğinin habercisi olabilir