koruyucu maske

koruyucu maske Haberleri

koruyucu maske haberleri sayfasında koruyucu maske haberlerini bulabilir tüm koruyucu maske haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. koruyucu maske haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

3M Türkiye solunum koruyucu maske üretimine başladı

3M Türkiye solunum koruyucu maske üretimine başladı

Corona virüs’ün (COVID-19) görülmeye başladığı ilk günden itibaren, salgına koruyucu ekipman ve tıbbi malzeme üretimiyle talebe cevap verebilmek için tüm imkanlarını kullanan 3M, bu alandaki üretim kapasitelerini tüm dünyada artırdı. 3M, Türkiye sağlık sektörünün maske talebini karşılayabilmek adına, Nisan 2020 itibarıyla FFP1 ve FFP2 solunum koruma maskelerin üretimine başladı. 3M Türkiye bu kapsamda ayda ürettiği 1 milyon 200 bin maskeyi, öncelikle sağlık sektöründe kullanılmak üzere Türkiye iç pazarına sunacak.
Küçük çocuklara sevdiği karakterlerden maske yapılabilir

Küçük çocuklara sevdiği karakterlerden maske yapılabilir

Pandemi sürecinde alınan tedbirler ve uygulanan kısıtlamalar aşamalı olarak azaltılırken hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı çocuklara ve gençlere anlatılmalı. Çocuklar parkta oynarken maske takmalarının önemli olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru Gözer, “Özellikle küçük çocukları özendirmek için sevdikleri çizgi film karakterlerinin resimleri ile hazırlanmış maskeler kullanılabilir. Anne ve babalar bu konuda yaratıcılıklarını kullanarak bez maskeler dikebilirler” dedi.
Inter, 1 milyon koruyucu maske bağışladı

Inter, 1 milyon koruyucu maske bağışladı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Inter, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bir milyon koruyucu maske bağışında bulundu.
120 bin maskeyi dezenfekte eden cihazı Trump tanıttı

120 bin maskeyi dezenfekte eden cihazı Trump tanıttı

Corona virüs salgını nedeniyle maske satışlarının artması ile birlikte ABD Başkanı Donald Trump N95 koruyucu maskeleri dezenfekte edebilen cihazı tanıttı.