yeme bağımlılığı

yeme bağımlılığı Haberleri

yeme bağımlılığı haberleri sayfasında yeme bağımlılığı haberlerini bulabilir tüm yeme bağımlılığı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. yeme bağımlılığı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Karantina günlerinde yemek bağımlılığının 5 nedeni

Karantina günlerinde yemek bağımlılığının 5 nedeni

Covid-19 salgını nedeniyle karantinada bulunduğumuz bugünlerde yeme alışkanlıklarımız değişiklik gösterebiliyor. Kaygı ve stres, duygusal açlık, güvende hissetmek, motivasyon, haz arayışı ve bağımlılığın artan yemek yeme davranışını tetiklediğine işaret eden uzmanlar, alınacak bazı önlemlere dikkat çekiyor. Uzmanlar, haz ertelemeyi öğrenmek, doğru zamanda ve miktarda yemek, dikkati başka yöne çevirmek gibi tavsiyelerde bulunuyor. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Sedef Koç, salgın nedeniyle evlerde geçirilen zamanın arttığını, bugünlerde yemek yeme davranışlarında artma ve yeme bağımlılığı gelişebileceğine dikkat çekti.
Yeme bağımlılığı neden olur?

Yeme bağımlılığı neden olur?

Yeme bağımlılığı birçok kişinin günlük hayatında zorlandığı bir konu. Bazı kişiler, yediği yemeğin miktarını kontrol edememekte ve bu kontrol de yenilen yemeğin miktarının zaman içerisinde artmasına sebep olmakta. Peki yeme bağımlılığı neden olur? Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Cemal Onur Noyan açıkladı.