Hac'ca gitmezse değil

Hac'ca gitmezse değil

59 yaşındaki Cumhubaşkanı Gül, Hac'ca gitmeye niyet etmezse risk grubunda olmadığı için aşı yaptırmasına gerek bulunmuyor

05 Kasım 2009, Perşembe 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AÇIKLAMALAR KAFA KARIŞTIRMIŞTI

Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı aşı kampanyası çerçevesinde, sağlık personeli ve hacı adaylarının aşılanması sürüyor. Ancak Başbakan Erdoğan’ın önceki gün “Kimseye zorla aşı yapılmaz. Ben de aşı yaptırmayacağım” açıklamasıyla vatandaşın kafası iyice karıştı. Başbakan’ın beklenmedik aşı çıkışından sonra gözler bu kez devletin zirvesindeki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e çevrildi.

RESEPSİYONDA FARKLI KONUŞMUŞTU

Cumhurbaşkanı Gül, 29 Ekim resepsiyonunda gazetecilerin aşıyla ilgili sorusuna, “Henüz olmadım. Doktorlar ne derse, öyle yapacağım” yanıtını vermişti. Gazeteciler dün aynı soruyu tekrar sordu. Cumhurbaşkanı bu kez soruya soruyla karşılık vererek “Risk grubunda mıyım?” demekle yetindi.

29 EKİM DOĞUM GÜNÜYDÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçtiğimiz 29 Ekim’de 59 yaşını doldurdu. Sağlık Bakanlığı morbid obezleri, gebeleri, 2 yaşın altındakileri, kronik kalp ve akciğer hastalığı bulunanları, 18 yaş altında olup sürekli aspirin kullanması gerekenleri ve 65 yaş üstündekileri risk grubuna dahil etti. Ayrıca sağlıkçılar ve hacı adayları da risk grubunda. Bakanlığın ‘risk grubu’na göre bilinen bir sağlık sorunu olmadığı ve 65 yaşının üzerinde olmadığı içinn Cumhurbaşkanı Gül risk grubuna girmiyor. Gül ancak Hac’ca gitmeye karar verirse, risk grubuna dahil olacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ’Süper Loto’ talihlisi Gaziemir’den çıktı