Hadi ipucu sorusu: Birçok oyuncuya at binme dersi veren ünlü oyuncu kimdir?

Hadi Magazin saat 11.30'da başlayacak. Bugünkü soru at binmeyi çok seven bir oyuncudan geliyor. Uygulamanın yarışmacılara geçtiği soru şu şekilde: Atlarla arası çok iyi olup birçok oyuncuya at binme dersi veren ünlü oyuncu kimdir?

14 Şubat 2019, Perşembe 10:04 Son Güncelleme:
A A
Hadi ipucu sorusu: Birçok oyuncuya at binme dersi veren ünlü oyuncu kimdir?

Hadi bilgi yarışmasının ilki Özge Ulusoy'un sunumuyla saat 11.30'da başlayacak. Yarışmada bir soru atlara olan tutkunluğuyla bilinen ünlü bir oyuncudan geliyor. Yarışma "At binmeyi seven var mı aranızda hadiciler? İpucumuz binicilik sevdası olan bir oyuncumuzdan geliyor. Atlarla arası çok iyi olup birçok oyuncuya at binme dersi veren ünlü oyuncu kimdir biliyor muyuz?" sorusuna cevap arıyor.

CEVAP: CEMAL HÜNAL

Cemal Hünal, 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul Maçka Teşvikiye’de doğmuştur. 

Çocukluğu Maçka’da, dedesinin yaptığı ve kendi adını verdiği bir apartmanda geçti, Cemal Hünal Apartmanı’nda. Kerem adında bir erkek kardeşi var. Babası eki sanayicilerden Atilla Hünal’dır. Annesinin adı Vicki Hünal. 

İstanbul’da Saint Benoit Fransız Lisesi‘nde iki yıl okuduktan sonra yaşadığı disiplin sorunu nedeniyle ailesi tarafından 17 yaşındayken 1993 yılında İskoçya’ya, Gordonstoun International Summer School’a gönderildi. Ardından Los Angeles Ucla Extension’da, Santa Monica Collage’da ve London Film School’da tiyatro ve sinema eğitimi aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli kısa filmlerde rol almıştır. Üniversite hayatı boyunca da mutfaklarda çalıştı. Bulaşıkçılık, aşçılık, barmenlik yaptı. En son Los Angeles’da senaryo analistliği yaptı. 

2007 yılında “Ulak” filmi ile başladığı sinema kariyerinde, 2008 yılında çekilen “Issız Adam” filmiyle tanındı. 2007, 2009 yılları arasında Antakya’da çekilen “Asi” dizisinde oynadı. Antakya’da atları köpekleri olan bir köy evi var. 

Nişantaşı’nda “Zazie”adında İtalyan restoranı ve İstanbul Adalarda Sedef Adasında “Port Sedef” adıyla bir beach club tarzında işletmesi var. 

Daha önce Los Angelesyaşındayken evlenip 2004 yılında 28 yaşındayken de boşanmış . 

Cemal Hünal, Lale Cangal ile 18 Eylül 2011 tarihinde evlendi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ünlü isimlerin değişimi