Hafta sonu PTT açık mı? İşte hafta sonu PTT çalışma saatleri…

Hafta sonu PTT açık mı? İşte hafta sonu PTT çalışma saatleri…

Hafta sonu hesap, havale işlemleri, tahsilat, ödeme ve kargo hizmetlerinden faydalanmak isteyenler internette sıklıkla Hafta sonu PTT açık mı? sorusunu aratıyor. İşte hafta sonu PTT çalışma saatleri…

13 Nisan 2019, Cumartesi 12:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Hafta sonu PTT’nin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İnternette sıklıkla Cumartesi ve pazar günü PTT açık mı? sorusu aratılıyor. İşte hafta sonu PTT çalışma saatleri…

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ

PTT şubeleri sabah 8.30’dan 12.30’a kadar açıktır. 1 saatlik öğle arasının ardından saat 13.30’dan 17.30’a kadar çalışıp, kapanmaktadır. Merkez PTT şubeleri dışında Cumartesi günü tüm PTT’ler kapalıdır. Cumartesi günü Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir.

PTT çalışma saatleri il ve ilçe merkezine göre değişkenlik gösterirken, bazı merkezlerde cumartesi ve pazar günleri dışında resmi tatillerde dahi çalışabilmektedir. Bu konuda en net bilgiyi aşağıda yer alan "Size en yakın PTT" linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SİZE EN YAKIN PTT VE ÇALIŞMA SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

PTT KARGO CUMARTESİ AÇIK MI?

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz. Harici olarak diğer PTT kargo şubeleri hafta sonu hizmet vermezler.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar