Hafta sonu sahillere akın ettiler

Güney Californiya plajları, haftalarca evde kalan insanların sıcak havayı görünce kendini sahillere atmasıyla dolup taştı.

27 Nisan 2020, Pazartesi 13:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs salgını nedeniyle evde kalmaktan bunalan ABD'liler, soluğu sahil yolları plajlarda aldı. Plajın hayli kalabalık olduğu dikkat çekerken yetkililer, az sayıda olay çıktığı ve insanların genellikle sosyal mesafeyi korumak için ellerinden geleni yaptığını söyledi.

Ventura Polis Şefi Tom Higgins, "Ventura'da, şehir ve eyalet plajlarının açılması sahil şeridi boyunca büyük kalabalıkların ortaya çıkmasına neden oldu." ifadelerini kullandı. Havanın iyice ısınmasıyla kendilerini sahil yoluna atan çoğu insan, soluk mavi gökyüzünün altında bisiklete bindi, yürüyüş veya spor yaptı. Yüzlerce kişi de soluğu deniz kenarında aldı. Güneşlenenler çoğunlukta olurken, denize girip serinlemek isteyenler de vardı.

Polis Şefi Higgins, “İşbirliği yaptıktan ve kısıtlamalara özen gösterdikten sonra insanların dışarıda olmak istemesine saygı duyuyor ve onları anlıyoruz” dedi. Ventura ilçesindeki plajlar kısmen açıldı ve poster boyutundaki tabela ve işaretler neye izin verildiğini ve izin verilmediğini insanlara hatırlatıyor.

Ventura'da otoparklar, oyun alanları, tuvaletler ve restoranların tümü ve Ventura iskelesi kapalı durumda. Eyalet ve şehir kurallarının farklı olabildiğini hatırlatan Higgins, “Koordineli bir şekilde çalışıyoruz, böylece kuralların tutarlı olmasına çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurallar, plaja gelenlerin kum üzerinde oturmasını veya yatmasını yasaklıyor, ancak bu kuralın hafta sonu boyunca uygulanmadığı ve pek çok kişinin yasağı deldiği dikkat çekti.

ABD'de vaka sayısı 1 milyona yaklaşıyor. 966 bin corona virüs vakası bulunan ülkede, salgın nedeniyle yaklaşık 55 bin kişi yaşamını yitirdi.


Ölümlerin 20 binden fazlası New York'ta gerçekleşirken, Los Angeles eyaletinin California kentinde 916 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin en görkemli 7 kayak merkezi