Haftada 1 cm saç uzatan kür

Sıcaklara dayanamayıp saçınızı kısa kestirip şimdi de uzun saçınızı özlüyorsanız bu kür tam da size küre! İşte saçı haftada 1 cm uzatan kür tarifi…  

30 Haziran 2017, Cuma 15:18
A A

Saçın sağlığına ve yapısına göre bazı kadınların saçı hızlı uzarken bazılarının neredeyse hiç uzamıyor bile.  

Bir kere kısa kestirdiyseniz zaten yandınız. Tek çare bu durumu kabullenip aynı anda saçınızı kestirdiğiniz arkadaşınızın saçlarının ne kadar çabuk uzadığını izlemek. Ya da izlemekti…  

Şimdi tarifini vereceğimiz kür sayesinde doğal yolla saçınızı uzatabilirsiniz. İşte saçları haftada 1 cm uzatan doğal kür tarifi:  

Malzemeler:  1 tutam sinameki otu  1 çay bardağı su 1 ölçek tatlı badem yağı 1 B vitamini Boş sprey ya da serum şişesi  

Yapılışı: Sinameki otunu bir çay bardağı ölçeğindeki suda kaynatın. Ilıyınca süzerek sprey şişesine doldurun. İçerisine tatlı badem yağı ve B vitaminini ekleyerek karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün. En son saç uçlarınıza da sürerek saçlarınızın ıslandığından emin olun. Bu kürü yatmadan önce saçınıza uygulayın, sabah uyandığınızda da durulayın. 

Sinameki otunun bilinmeyen faydaları

Sinameki otunun bilinmeyen faydaları

Sinameki otu basur hastalarının kullanması tavsiye edilen ve lif açısından oldukça zengin bir bitki çeşididir.

Kabızlık üzerinde oldukça etkili olan sinameki çoğunlukla düzensiz ve yanlış beslenme sonucu insanlar üzerinde meydana gelen kabızlığa karşı kullanılmaktadır.

Sinamekinin diğer etkilerinden bahsetmek gerekirse...

Basur, fistül, anal ve bağırsak bölgelerindeki ameliyatlardan sonra içilirse kolay dışkı yapımını sağlar. Kötü hava şartları sonucu cilt üzerinde meydana gelebilecek çatlaklıkları önler. Saçların daha gür ve fazla çıkmasını sağlayarak, saçtaki bitlere karşı da etkilidir. Bağırsakları temizlemede etkilidir. Kalp sağlığını korur ve kalbi kuvvetlendirir.

Sıradaki haber yükleniyor...