Haftanın panoraması

Haftanın panoraması

26 Ağustos 2009, Çarşamba 09:59
A A

Malum, son zamanların moda deyimi, açılım. Siyatesette açılan açılana! Eh, futbol kusur kalır mı? Önceki gece açıldılar! Neler neler yoktu ki açılımda! Taş, sopa, çakmak, şişe, biber gazı, holigan, küfür... Cephane boldu. Belli ki, düşmana (!) karşı hazırlıklı ve organizeydiler. Diyarbakır’da bu olanları basit bir futbol terörü olarak görüp geçiştirmeli miyiz? Olan biten, sadece gördüklerimiz mi? Yoksa derinlerde çok daha büyük çatışmalar mı var?

Mesela, sosyo-ekonomik zeminde ve siyaset ikliminde gelişen politikaların Diyarbakırspor üzerinden yeşil sahadaki tezahürü olamaz mı, Fener maçında yaşananlar? Orada hedef Diyarbakırspor muydu, Fener miydi? Buna iyi bakmak lazım. Diyarbakırspor’a Gaffar Okkan zamanından beri neden devletin dışında yerel unsurların sahip çıkmadığını sorgulamak gerekir. Devlet arka çıktığı için mi Diyarbakırspor’u sahiplenmiyorlar, yoksa Yeşil- Kırmızılı renkler, hazzetmedikleri bir ligde oynadığı için mi?

Kritik soru bu! Derin devlet var da, derin Diyarbakır yok mu? Sakın Diyarbakırspor da, ayrılıkçı harekete alet edilmek isteniyor olmasın? Fotoğraf çok flu. Dikkatli bakmalı! Ve dikkatli olunmalı! 

Hamit TURHAN / hturhan@fanatik.com.tr

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.