Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan 3 kararname

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi 3 farklı sürpriz kararnameye imza attı
 

28 Temmuz 2017, Cuma 19:01
A A
Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan 3 kararname
HSK'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, Anayasa değişikliğiyle Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve askeri mahkemelerin kaldırıldığı, bu mahkemelerde görev yapan askeri hakim sınıfından Başkan, Başsavcı, İkinci Başkan ve üyeler ile diğer askeri hakimlerin, HSK tarafından adli veya idari yargıda hakim veya savcı olarak atanabileceklerinin öngörüldüğü hatırlatıldı.
 

KARARA BAĞLANDI


Açıklamada, bu hüküm uyarınca adli ve idari yargıda hakim veya cumhuriyet savcılığı görevine atanma talebinde bulunan askeri hakimler ile bir kısım mahallerde oluşan ihtiyaç nedeniyle yapılan kararnamenin sonuçlandırılarak, karara bağlandığı belirtildi.
 

65 KİŞİ GÖREVLENDİRİLDİ


Askeri mahkemelerdeki hakimlere yönelik kararname ile bu mahkemelerde görevli 65 askeri hakim, çeşitli illerde görevlendirildi.


GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ


HSK'nın ihtiyaç nedeniyle çıkarılan kararnamesi ile de adli yargıda 40, idari yargıda 5 hakim ve savcının da görev yeri değişti.


DERECELERİ YÜKSELTİLDİ


Bu arada, hakim ve savcıların Nisan 2017 terfi sonuçları da açıklandı.

Buna göre, 2 bin 467 hakim ve savcının dereceleri yükseldi.


HSK'dan 3 yeni kararname! 1036, 1037 ve 1038 sayılı kararnamelerin tam listesi

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.