Halk oyunlarına 'zina' diyen müdür yardımcısının görev yeri değiştirildi

Halk oyunlarına 'zina' diyen müdür yardımcısının görev yeri değiştirildi

Malatya'da Gazi Anadolu Lisesi'nde, halk oyunları için 'zina' değerlendirmesi yapan okul müdür yardımcısı Nevzat Turan, başka bir okula yine müdür yardımcısı olarak atandı. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz 'Bu müdür yardımcısını daha merkezde bir okula müdür yardımcısı yapmışlar. Yani terfi ettirmişler. Yazıklar olsun' dedi

28 Nisan 2016, Perşembe 16:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Müdür Yardımcısı Nevzat Turan, bir süre önce internetteki sosyal medya hesabında, "Allah aşkına şu güzelim memleketimizin hangi yöresinde böyle kızlı erkekli halk oyunu maalesef gençlerimize çocuklarımıza halk oyunları adı altında ’Halt’ oyunları oynatılıyor. Hangi baba 16-17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin diz dize göz göze sarmaş dolaş halk oyunu oynamasını ister. Namusu için cinayet işleyen baba, bura izin verir mi? Bence de vermez. Bu şekildeki bir halk oyununun neresi İslam’a uygun? Geleneksel kıyafetler giyince bu durum helal mi oluyor? İslam da ki zina mevzusunu iyi okumalı ey ana babalar" yazısını paylaşmıştı.

Bu paylaşımın haber olarak yayınlanması ardından tepkiler alan Nevzat Turan hakkında, idari soruşturma başlatılmıştı.

Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, idari tedbir olarak Nevzat Turan’ın, Yeşilyurt ilçesinde başka bir okula yine müdür yardımcısı olarak görevlendirildiğini, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

'YAZIKLAR OLSUN'

Facebook hesabında, CHP’ye ağır küfürler de de bulunan Turan, CHP’nin konuyu meclis de gündeme getirmesi üzerine, hesabındaki paylaşımları silmişti. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Bu müdür yardımcısını daha merkez de bir okula müdür yardımcısı yapmışlar. Yani terfi ettirmişler. Yazıklar olsun. Biz bu işin peşini bırakmayacağız" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlık Bakanı Koca 'İstanbul örnek olmalı' dedi ve uyardı