Halka açık infaz!

İran'da üniversite arkadaşı olan genç kızı evlilik teklifini reddettiği için bıçaklayarak öldüren mahkûm halka açık şekilde asılarak idam edildi

16 Eylül 2011, Cuma 08:55
A A

İran’da, 1979’daki İslam Devrimi’nden bu yana uygulanan şeriat yasaları gereği gerçekleştirilen idam cezalarına bir yenisi eklendi. Üniversitede okuyan ‘Kuşa’ adlı genç, aynı okuldan ‘Mahsa’ adlı kız arkadaşına geçtiğimiz 7 Temmuz tarihinde evlenme teklifinde bulundu. Ancak Mahsa, bu teklifi geri çevirdi.
Genç kızın, mezun olduktan sonra ülkeyi terk edeceğini öğrenen Kuşa, bıçağa sarıldı. Talihsiz kızı gözünü kırpmadan katleden Kuşa, tutuklandı. Gencin idam cezası, başkent Tahran’da dün yüzlerce kişinin gözleri önünde infaz edildi. Kuşa, cinayetten sonra çıkartıldığı mahkemede, “Mahsa’ya ilk görüşte âşık olmuştum. Benimle evlenmesini istedim. Kabul etmeyince bıçakladım” demişti.

HABERTÜRK

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.