'Halo Dayı' son yolculuğuna uğurlandı

'Halo Dayı' son yolculuğuna uğurlandı

Tiyatro sanatına yıllarını veren ve "Kurtlar Vadisi" dizisinde canlandırdığı "Halo Dayı" karakteriyle hafızalara kazınan usta oyuncu Sönmez Atasoy, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede 'Polat Alemdar' izdihamı yaşandı

16 Aralık 2011, Cuma 14:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Atasoy’un cenazesi, Büyük Tiyatro’da düzenlenen törenin ardından Kocatepe Camisine getirildi.

Cenazeye, sanatçının kızı Fadik Sevin Atasoy, sanatçının eski eşi Emel Göksu, yakınları, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, yapımcı ve yönetmen Osman Sınav, "Kurtlar Vadisi" adlı dizide "Polat Alemdar" karakterini canlandıran Necati Şaşmaz, "Memati" karakterini canlandıran Gürkan Uygun, sanatçılar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Cenazede "Kurtlar Vadisi" dizisinin oyuncularından Gürkan Uygun’un gelmesiyle birlikte büyük bir hareketlenme yaşanırken, oyuncu, bazı vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini cenazede bulunduğunu belirterek kabul etmedi.

Sönmez Atasoy’un "Halo Dayı" karakterini canlandırdığı "Kurtlar Vadisi" ve son olarak rol aldığı "Sakarya Fırat" dizisinin oyuncuları cenazede yer alırken, oyuncular vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

CENAZEDE "POLAT ALEMDAR" İZDİHAMI

Usta sanatçı Sönmez Atasoy’un öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra naaşı, toprağa verileceği Karşıyaka Mezarlığına götürülmek üzere cenaze arabasına konulurken Necati Şaşmaz tabuta dokunarak yıllarca birlikte rol aldığı Atasoy’a veda etti.

Şaşmaz, cenaze töreninden ayrılırken vatandaşlar oyuncuyu görmek için caminin merdivenlerinden peşinden gitmek isteyince izdiham yaşandı. Necati Şaşmaz’ı cep telefonlarıyla görüntülemek isteyenler olurken, oyuncu bu sırada zor anlar yaşadı.

Şaşmaz, gazetecilerin sorusu üzerine, Sönmez Atasoy’un vefatından duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi. Çok sevdiği bir dostunu kaybettiğini dile getiren Şaşmaz, "(Ölüm Allah’ın emri ama ayrılık olmasaydı) denilen durum. Ayrıldım dostumdan... Onu çok seviyorum. Allah rahmet eylesin" dedikten sonra "El Fatiha" diyerek vatandaşları Fatiha okumaya davet etti.

Cenazede bir güvercinin cenazeye katılanlardan birinin başına konarak uzun süre durması da vatandaşların ve basın mensuplarının ilgi odağı oldu. Sönmez Atasoy’un cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

(A.A)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kıvanç Tatlıtuğ'dan, karavanlı koronavirüs önlemi