Hamallık yaparak biriktirdi, dolandırıcılara kaptırdı!

İzmir Bornova'da yıllarca kirada oturan, emekli olduktan sonra ev almak için hamallık yaparak para biriktiren 2 çocuk babası 56 yaşındaki Mesut Koç, kendilerini polis gibi tanıtan telefon dolandırıcılarına tüm parasını kaptırdı

06 Kasım 2015, Cuma 10:48
A A
Hamallık yaparak biriktirdi, dolandırıcılara kaptırdı!

Olay, Altındağ Semti’nde geçen çarşamba günü öğle saatlerinde meydana geldi. Evli ve 2 çocuk babası Mesut Koç, bir süre önce emekli oldu. İşçi emeklisi Koç, yıllarca kirada yaşadıktan sonra bir ev almak için para biriktirmeye karar verdi. Hamallık yaparak kazandığı paraya dokunmadan biriktiren Koç, telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu.

Ev telefonundan arayan kişinin kendisini polis olarak tanıttığını belirten Koç, "Telefonu eşim açmış, Kars’ta kuyumcu hırsızlığı meydana geldiğini, benim nüfus cüzdanımın fotokopisinin de o olayda ele geçtiğini söylemişler. Sürekli telsiz sesleri gelince eşim de polis olduklarını düşünmüş. Eve geldiğimde eşim telefonda konuşuyordu ve evdeki bütün birikimimizin listesini yapmıştı.

Daha sonra telefonu bana verdi. Kendisini komiser olarak tanıtan kişi, beni Bornova Hükümet Konağı’na yönlendirdi. Bornova Hükümet Konağı’nda benimle savcının görüşeceğini söylediler, orada beklerken, savcının başka bir gün geleceğini belirtip beni eve gönderdiler. Hiç şüphelenmedim, telefonu da hiç kapattırmadılar" dedi.

"OĞLUM DİYE HİTAP ET"

Telefondaki dolandırıcının kendisine "Oğlum" diye hitap etmesini istediğini anlatan Mesut Koç, "Dolandırıcı, çevredekilerin beni duymaması gerektiğini belirterek, kendisine ’Oğlum ya da baba’ diye hitap etmemi istiyordu. Eve geldiğimde büyük şok yaşadım. Ben evden çıktıktan sonra, kapıya gelen siyah giyimli bir kişi, 17 bin TL, 3 bin dolar ve 30 bin TL nakit paranın yanı sıra eşimin kulağındaki küpesinden künyesine kadar her şeyi almış. Altın ve paraların, incelendikten sonra tekrar getirileceğini söylemiş. Sonra dolandırıldığımızı anladık ve polise gidip şikayette bulunduk" diye konuştu.

"ÇOCUKLARIMIN DÜĞÜNÜ VARDI"

Büyük zorluklarla biriktiği parasını dolandırıcılara kaptırdığını söyleyen Mesut Koç, "Çocuklarım büyüdü, evlilik çağına geldi, onların düğünü vardı. Başımızı sokacak bir ev almak istiyorduk. Ama bütün hayallerimizi çaldılar. Umarım en kısa sürede yakalanırlar" dedi. Koç ailesinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sürüyor.

Tufan HAMARAT / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Otelde çıkan yangında 18 kişi dumandan etkilendi