Hamile kalmayı kolaylaştıran pozisyonlar

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler öncelikle sağlıklı beslenmeye ve daha sonra ilişki sırasında uygun pozisyonlara dikkat etmeliler. Hamile kalmak için pozisyonlar nelerdir öğrenmek mi istiyorsunuz? Hamile kalmayı kolaylaştıran pozisyonlar haberimize bir göz atın.

10 Eylül 2020, Perşembe 11:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birçok çift doğru pozisyonu ve doğru zamanı hesaplayamadığı için çocuk hayallerine kavuşmakta zorluk yaşayabiliyor. Hamile kalmak için pozisyonlar bu konuda çiftlere oldukça yardımcı oluyor. Hamile kalmayı kolaylaştıran pozisyonlar haberimize bir göz atın.


Diz dirsek pozisyonu

Diz dirsek pozisyonu

Bu pozisyonda kadın yüz üstü dizlerinin üzerine çöker ve dirseklerinden güç alır. Erkek dizlerinin üzerinde partnerinin arkasında bulunur. Bu pozisyonda önemli olan başın, göğüslerin ve omuzların kalçanın altında kalmasıdır. Pelvisin aşağıda olması spermlerin hızlıca rahme ulaşmasını sağlar. Hamilelik için uzmanlar tarafından da tavsiye edilen pozisyonlardandır. 


Misyoner pozisyonu

Misyoner pozisyonu

Erkeğin üstte olduğu bu pozisyonda spermlerin rahme ulaşması daha kolay oluyor. Hamilelik şansını daha fazla arttırmak istiyorsanız bu pozisyonda belinizin altına bir yastık koyarak şansınızı daha da artırabilirsiniz. Ancak spermin rahme girmesi için hemen ayağa kalkmamalı bir süre beklemelisiniz.


Kaşık pozisyonu

Kaşık pozisyonu

Gebe kalmak için size yardımcı olacak diğer pozisyonda kaşık pozisyonudur. Bu pozisyonda da spermlerin rahme ulaşması daha kolay olduğu için hamile kalma oranınız artmaktadır. Birleşme tamamlandıktan sonra hamilelik şansınızı arttırmak için yine belinizin altına bir yastık koyarak belli bir süre bekleyebilirsiniz. 


Nirvana pozisyonu

Nirvana pozisyonu

Bu pozisyonda kadın sırt üstü olarak yatar. Erkek ise kadının üzerine uzanarak kadının bacaklarını iki yana açar. Kadın ve erkek birlikte hareket eder.


Aşk üçgeni

Aşk üçgeni

Bu pozisyon klasik misyoner pozisyonuna benzemesine rağmen biraz farklıdır. Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatar ancak erkek dizlerinin üzerinde durur. Kadın kalçasını yukarı kaldırarak birleşme sağlanır. Erkek genellikle sabit durur. Birleşmeyi kadın sağlayacağı için kontrol tamamen kadının elindedir.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğurganlığın artmasına yardımcı tavsiyeler