Hangi burç hangi yemeği sever?

Az ya da çok neredeyse herkes burçlara bir nokta da ilgi duyuyor. Her burcun kendine özgü özellikleri olduğunu herkes bilir. Özeliklerine göre burçların en sevdiği yemekler...

22 Ekim 2021, Cuma 09:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BOĞA

BOĞA

Uyumlu Boğa burçları tam bir "günün menüsü" insanıdırlar. "Çorba-kebap-salata", onlar için bir nevi "Metin-Ali-Feyyaz"dır.


KOÇ

KOÇ

Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder, denizden babaları çıksa yerler.


İKİZLER

İKİZLER

Sempatik ve konuşkan İkizler burçlarını altın gününe çağırın, koşarlar. Gelsin börekler, gitsin sandviçler, zeytinyağlılar.


ASLAN

ASLAN

Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden, mantı için Kayseri'ye, çiğ köfte için Urfa'ya ve döner için Bursa'ya gidebilirler.


YENGEÇ

YENGEÇ

Yengeç demek, kırılgan bir kalp ve hassas mide demek. Bu yüzden yağsız et yemekleri, sandviçler ve light ürünler bu burcu masada tutar.


BAŞAK

BAŞAK

Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler, pratiktirler. Favorileri tosttur, körili tavuktur, pilav üstü dönerdir.


TERAZİ

TERAZİ

Terazi denge demektir ama mutfakta değil! Vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.


YAY

YAY

Bir Yay'ı kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.


AKREP

AKREP

"Ben yediğimi her halükarda yakarım" diyen tutkulu Akrepler, böreğe ve pilava tapar, suşiyi de içinde az pilav var diye severler.


OĞLAK

OĞLAK

Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyenlerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.


KOVA

KOVA

Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir, elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav yerine suşi yerler.


BALIK

BALIK

Balık burçları inişli çıkışlı ruh halleriyle karbonhidratın getirdiği mutluluk sayesinde başa çıkarlar. Anne pilavı, su böreği ve noodle severler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yemek yaparken en çok yapılan hatalar