Hangi burç, hangi yemekle tavlanır?

Kalbe giden yol mideden geçer lafı hemen hemen hepimiz için geçerli. Eğer siz de karşınızdaki kişiyi hangi yemekle tavlayacağınızı düşünüyorsanız, bu konuda hoşlandığınız kişinin burcu size yardımcı olabilir. İşte burçlara göre en sevilen yemeklere gelin beraber bakalım...

11 Ağustos 2017, Cuma 11:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Koç

Koç

Bu burcun insanının aklına yemek denilince ilk et gelir. Üstelik bol baharatlı, soslu, acılısından… Asya ve Güney Amerika mutfağına hayır diyecek Koç burcu insanı pek nadir bulunur. Meyveye de düşkün olurlar, özellikle bol sulu meyveler ikram etmeniz tavsiye olunur. 

Boğa

Boğa

Oburluğu ile Zodyak’ta nam salmış olan Boğa Burcu insanı yemek yemeyi ve abur-cuburu hayli sever. Yemek güzel bir sunumla verilmelidir, birden fazla çeşitte olmalıdır zira bu burcun insanı keyfe ve lükse düşkündür. Yalnız, birazcık cimri olarak bilinirler. Hesabı sizin ödemeniz iş bitirici hareket olacaktır.

 İkizler

İkizler

İkizlerin bir günü diğerine uymaz. Bugün zevkle tükettiğine yarın burun kıvırabilir. Dünya mutfaklarına, alternatif menülere, vejetaryen yemeklere ilgi duyar. Hiç duymadığı malzemelerden yapılmış hiç bilmediği bir yemeği keyifle tüketecektir, yeter ki onun için yeni bir çeşit olsun.

Yengeç

Yengeç

Evcimen Yengeç’in kalbine giden yol annesinin mutfağından geçer. En sevdiği yemek ise annesinin en güzel yaptığı yemektir. Evde sunacağınız “anne sevgisi” ile hazırlanmış bir yemek, sevdiği insanların bulunduğu bir sofra onu mutlu etmeye yetecektir.

Aslan

Aslan

Etobur Aslan burcu insanını doyurmak için bol bol kırmızı et verin. Peynir, yoğurt, yumurta gibi protein kaynaklarını da ıskalamayın. Salamlı sucuklu pastırmalı kaymaklı bir kahvaltı ile işe koyulabilirsiniz. “Kuş sütü niye yok?” diye sorarsa şaşırmayın, egosunun kuvvetine verin, akşam yapacağınız biftekten bahsederek kalbindeki yerinizi sağlamlaştırmaya bakın.

Başak

Başak

Pimpirikli Başak burcu insanı için her beyin başı sağlıktır. Besin değerleri ve kalori cetveli konusunda uzmandır. Katkı maddesi, hormon, GDO denilince tansiyonu düşer maazallah. Ona, “sağlıklı” sıfatı bilim adamlarınca verilmiş yemekleri sunun. Temiz hazırlayın. Organik malzeme kullanırsanız gözlerinin ışıldadığını dahi görebilirsiniz.

Terazi

Terazi

Kahvaltı olsun salata olsun makarna olsun fark etmez Terazi burcu insanına. Ama özenle, emekle hazırlanmış olsun, güzel gözüksün, yemeğe kıyamasın. Tropikal meyvelere ve her türlü tatlı çeşidine ise bayılır! Frambuazlı bir yaş pastayı verdiğinizde güzel kahkahaları ile sofrayı şenlendirecek, geceyi renklendirecektir.

 Akrep

Akrep

Yemek bahanedir Akrep Burcu insanına. O daha çok, sunulan yemeğin niyesiyle, sizin de niyetinizle ilgilenir. Yine de hamur işlerine karşı koyamadığı bir ilgi duyar. İçki de sever hani, birkaç kadeh şaraptan sonrası artık sizlere kalmış.

 Yay

Yay

Çenebaz Yay burcu insanının konu yemek olunca anlatacak çok hikayesi, aktaracak türlü türlü bilgisi vardır. Haliyle ona, üzerine konuşulabilecek yemekler sunmanızda fayda var. Farklı coğrafyalara özgü malzemelerle egzotik yiyecekler hazırlayıp, bir de aklınızda anlatılacak hikaye bulundurursanız Yay insanını cezbetmeniz işten bile değil! Kuruyemiş ve kuru meyve de bilhassa ilgisini çekecektir.

Oğlak

Oğlak

Mükemmelliyetçi Oğlak burcu insanını yemek konusunda tatmin etmek zordur. Zira, ona kalsa, en iyi yemeği tabi ki o yapar. Haliyle elinizden ne geliyorsa, onu yapın. Tuzuna, yağına, ısısına dikkat edin. Altından kalkamayacak olursanız, bırakın o pişirsin; siz yamaklığını yapın, ortalığı toplayın, çalışkanlığınız ve saygınız ile onu tavlayın.

Kova

Kova

Kova burcu insanını etkilemek için acayip kombinasyonlar yapabilir, deneyselliğin dibine özgürce vurabilirsiniz. O da zaten, yemeğin tadından çok yaratıcılığınızla ilgilenecektir. Yalnız, porsiyonunu büyük tutsanız iyi edersiniz zira beklediğinizden çok daha fazla yeme kapasitesi vardır. Yemeğin üzerine sunacağınız, meyve taneleri ile süslenmiş bir porsiyon dondurma rakiplerinizi eleyecek golü atacaktır.

 Balık

Balık

Yemeği ve içkiyi fazla kaçırma ve karıştırma huyu olan Balık burcu insanını suçluluk duygusundan kurtarmak, onun için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Hafif bir şeyler hazırlayın ki kendini hafif hissetsin, romantik bir sofra süslemesi ile kalbini çelin. Yemeğin dizginleri sizin elinizde olsun, yoksa onu turşu ile baklavayı beraber yerken bulabilirsiniz. Sonrasında kendine kızıp suratını asarak geceyi mahvedebilir. (Mahmure)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en zayıf 4 milleti nasıl fit kalıyor?