Hangi kıyafete nasıl çanta gider?

Stilimizin son dokunuşu olan çantalar, doğru bir şekilde seçilmediğinde tüm şıklığımızı sabote edebiliyor. Bu nedenle çanta seçerken son derece dikkatli olmamız gerekiyor. Peki hangi kıyafete nasıl çanta gider? Stilinize uygun çanta seçimi yapmanızı sağlayacak tüyolar haberimizde...

24 Mayıs 2021, Pazartesi 15:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- NEREYE GİDECEKSİNİZ?

1- NEREYE GİDECEKSİNİZ?

Hangi çantayı takacağınıza karar vermeden önce, nasıl bir ortama gideceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Alışverişe gidiyorsanız büyük boy, önemli bir etkinliğe katılacaksanız el çantası veya hareketli bir gün geçirecekseniz sırt çantası takmanız son derece uygun olacaktır.

2- NE GİYDİNİZ?

2- NE GİYDİNİZ?

Yüksek bel pantolon giydiyseniz el çantası, yazlık bir elbise giydiyseniz sling çanta, fazla süslü ve ayrıntılı bir elbise giydiyseniz de düz bir el çantası ideal seçim olacaktır.

3- VÜCUT ŞEKLİNİZ NASIL?

3- VÜCUT ŞEKLİNİZ NASIL?

Vücut tipinize göre uzak durmanız gereken bazı çanta tipleri var.

Armut vücut tipine sahip kişiler kalça hizasında çanta takmamalı. Büyük göğüslere sahipseniz çapraz çantalardan kaçınmalısınız.

Kıs boylular ise kısa askısı olan çantalardan uzak durmalı.

4- KIYAFETİNİZ HANGİ RENK?

4- KIYAFETİNİZ HANGİ RENK?

Çanta seçiminizde kıyafetinizin rengi, deseni ve dokusu da son derece önemli. Tek renkli kıyafetlerde desenli çantalar kullanabilirsiniz. Çok renkli kıyafetlerde ise sade ya da nötr çantalar tercih etmelisiniz. Kıyafetinizdeki aksesuarlarla çantanızın renginin de uyumlu olmasını sağlamalısınız.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha uzun görünmenizi sağlayacak 9 kıyafet hilesi