Hasan Kale'nin 'Mikro Objelerde Fırçanın Dansı' sergisi açıldı

Mikro art sanatçısı Hasan Kale'nin "Mikro Objelerde Fırçanın Dansı" sergisi Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesinde açıldı

27 Mart 2017, Pazartesi 17:40
A A

Hasan Kale, "53. Kütüphane Haftası" etkinlikleri kapsamında bir de canlı performans sergileyerek kabak çekirdeği üzerine İstanbul'u resmetti.

Sanatçı Kale, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mikro artın günlük hayatta her zaman kullanılan objelere farklı bir bakış açısıyla yorum kattığını söyledi.

Hem izleyenlere değişik pencereler açmak hem de farklı bakış açıları getirirken tüm dünyada yepyeni bir konuşma dili oluşturmak üzere yola çıktıklarını belirten Kale, şöyle konuştu:

Aralarında üzerine resimler yapılmış küp şeker, pirinç tanesi, şehriye, iğne, ve kibrit çöpü gibi 24 objenin bulunduğu sergi, 1 Nisan'a kadar görülebilecek. Etkinlik kapsamında "Kütüphanemizin En'leri" ödülleri ise Çağaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına okulun müdürü Bahar Şafak Yılmaz'a, İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işık İlknur Selvi Sert'e ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları adına, İBB Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Yunus Akgün'e takdim edildi.

Resimlerinde Anadolu kültürünün izlerini ve İstanbul'u tasvir ettiğinin altını çizen Kale, birçok ülkenin mikro art sanatına yoğun ilgi gösterdiğini ve sergi talebinde bulunduklarını söyledi.Sanatçı Kale, yurt içi ve yurt dışında 100'ün üzerinde sergi açtığını belirterek, yakın zamanda Hong Kong ve Dubai'de de sergiler açacağını sözlerine ekledi.

Aralarında üzerine resimler yapılmış küp şeker, pirinç tanesi, şehriye, iğne, ve kibrit çöpü gibi 24 objenin bulunduğu sergi, 1 Nisan'a kadar görülebilecek. Etkinlik kapsamında "Kütüphanemizin En'leri" ödülleri ise  Çağaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına okulun müdürü Bahar Şafak Yılmaz'a, İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işık İlknur Selvi Sert'e ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları adına, İBB Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Yunus Akgün'e takdim edildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Edirne'deki Fatih Sultan Mehmed heykeli yeni yerinde