Hastalığını gözyaşları içinde anlattı

İzmir'de bir süredir tedavi gören ünlü sinema oyuncusu Ahu Tuğba, yaşadığı hastalık sürecini gözyaşları içerisinde anlattı

26 Eylül 2013, Perşembe 22:30
A A

Tedavi gördükten sonra Muğla’nın Bodrum ilçesinde dinlenmeye çekilen ünlü oyuncu Ahu Tuba, Bodrum’un ünlü mekanlarından birisinde objektiflere takıldı. Neşesinin yerinde olduğu görülen Tuğba, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Kanser olmadığını söyleyen Tuğba, tedavi sürecini anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Ameliyat kararı öncesi vasiyetini de yazdığını açıklayan Ahu Tuğba hastalığını tüm açıklığıyla anlattı.

Ünlü oyuncu ameliyat öncesinde vasiyetini yazdırdığını ifade ederek “Saat 03.30'da İzmir’deki hastaneden İstanbul’daki hastaneye sevk oluyordum. Kızımın ameliyat olacağımdan haberi yoktu ve '22.45 uçağı ile anne Bodrum’a geliyorum' dedi. Ben kızıma ameliyat olacağımı söylemedim. 'Bodrum’da evde uyuyorum' dedim. Anestezi yasak olduğu için vasiyetnamemi yazdım. Her şeye hazır olarak ameliyat olmak için evet onayını verdim. Tam İstanbul'a sevk edilirken kızım Bodrum’a geldi. Beni Bodrum’da zannediyordu. Bir oteldeyim dedim. Ben İzmir’den İstanbul’a giderken yolumu İzmir’den Bodrum’a çevirdim. Hayatımda ilk kez kızıma yalan söyledim fakat ameliyat olmamı kızım engelledi. Sonra çok şanslıyım ki Bodrum Devlet Hastanesi'nde göğüs uzmanı olan Murat Karamustafaoğlu ameliyata gerek olmadığını söyledi” dedi.

Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Ahu Tuba, şunları söyledi: “Şu anda sağlık durumum iyi. İlaçlarla tedavime devam ediyorum. Kanser çıkmadım. Kanser olmadığıma çok mutluyum. O gün gitseydim ameliyata girseydim ne olduğunu anlayamayacaktım. Hastalığım zaten 2011'den beri var. Şimdi ciğerimde kist var, baloncuklar var, onların tedavisini görüyorum.”

Gözyaşları içerisinde hastanede geçirdiği günleri de anlatan Tuğba, “Bir daha o günlere dönmek istemiyorum hayat hakikaten çok kısa. Herkes mutlu olsun hastanede yatınca anlıyorsun hayatın ne kadar kısa olduğunu. Göz açıp kapayıncaya kadar gecen bir zaman var hayatta. Allah kimseye hastalık yüzü vermesin" diye konuştu.

Vasiyetnamesini neden yazdığını da açıklayan Ahu Tuba, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ameliyata gideceğim gün direk noteri çağırdım yanıma. Vasiyetnamemi yazdırdım çünkü anestezi yasak dediler bana. Ameliyattan sonra yaşayacağım mı, öleceğim mi bilmiyordum. En büyük korkum kızımı bir daha görememekti yani. Ölümden korktuğum yoktu benim. Tek derdim kızımı görememekti".

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.