Hastanede patlama

Hastanede patlama

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Doktor Yıldırım Aktuna Nöroloji Kliniği'nin 2'nci katında bulunan kantininde, mutfak tüpünden sızan gaz nedeniyle patlama meydana geldi

13 Aralık 2013, Cuma 08:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Patlama sonrası yaralı ya da can kaybı yaşanmazken, binada maddi hasar oluştu.

İddiaya göre, saat 05.45’de kantindeki mutfak tüpünden gaz sızıntısı oldu. Bu sırada bir görevlinin koridordaki lambayı açmak için elektrik kontağına dokunması sonucu patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte kantinde yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye yangına müdahale ederken, sağlık ekipleri binada bulunan çok sayıda hastayı ambulanslarla diğer kliniklere götürdü. Polis de, bina çevresine şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Polis ekipleri herhangi bir yaralı ya da can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

SAĞLIK BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki patlamaya ilişkin "Mutfaktaki, mutfak tüpünden sızan gaz sonucu bir patlama medana gelmiş ama herhangi bir hastamız ya da hasta yakınımız patlamadan etkilenmemiş" dedi.

Müezzinoğlu, gece patlama meydana gelen Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gelerek, Dr. Yıldırım Aktuna Nöroloji Kliniği yatan hasta katında incelemelede bulundu.

Patlamanın meydana geldiği bölümde 24 yatan hasta bulunduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Bu yatan hastalarımızdan 21’i başka bölümlere nakledildi. Kalan 3 veya 4 hastamızla ilgili de yatak ayarlaması yapıyorlar. Onlar koridarda servis önündeki yataklarda tutuluyor. Olağan üstü bir sıkıntı yok. Büyük geçmiş olsun diyorum" diye konuştu. Müezzinoğlu, mutfaktaki, mutfak tüpünden sızan gaz sonucu bir patlama meydana geldiğini ama herhangi bir hasta ya da hasta yakınının patlamadan etkilenmediğini belirterek, patlamada kimsenin yaralanmadığını kaydetti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Esas sorun, doğal gazın bu binalara getirilmemiş olması. Mutfak tüpünün patlaması. Hastalarımıza, yakınlarına ve hastane çalışanlarına büyük geçmiş olsun diyorum. Benim de hastanede yatan akrabam var ama bu bölümde değil" ifadelerini kullandı. Bu arada Olay Yeri İnceleme ekipleri de hastanede incelemelerde bulundu.

DHA/AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vali çağrı yaptı: Yarın işi olmayan dışarı çıkmasın