Hastanenin önünden ayrılmayan kedi güvenlik olarak işe alındı

Avustralya Richmond'da yaşayan Elwood isimli kedi Epworth Hastanesi'nin önünden ayrılmıyordu. Hastaneye gelen hastaları ve personeli adeta teftiş eden sevimli kedi, 1 yılın sonunda hastane yönetimi tarafından özel güvenlik olarak işe alındı. Hastane, Elwood'a bir de kimlik kartı verdi.

28 Ağustos 2020, Cuma 09:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Elwood, Avustralya’da Melbourne şehrinde bulunan Epworth Hastanesi’nin ana girişinde yaşıyordu. Hastanede patolog olan Chantel Trollip, Elwood’un bir yıldır her gün hastaneye geldiğini ve günün büyük bir kısmını güvenlik masasının önünde geçirdiğini söyledi. Bunu gören hastane yöntemini Elwood'u işe almaya karar verdi.


Elwood isimli kedi, Epworth Hastanesi'nin düzeninden sorumlu güvenlik görevlisi olarak işe alındı. Sevimli kediye bir de hastaneye giriş kimliği verildi. Sevgi dolu ve okşanmayı seven bir kedi olan Elwood'un başlangıçta nereden geldiği bilinmiyordu.


Kısa süre sonra yolun karşısındaki bir evde yaşadığı ortaya çıktı. Hastane çalışanları Elwood'un tatlılığı sayesinde potansiyel suçluları caydırdığını düşünüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İguana evde beslenir mi? İguana bakımı, beslenmesi ve özellikleri