'Hastaneye götürüldüğünde zaten ölüydü'

'Hastaneye götürüldüğünde zaten ölüydü'

Oda TV davasının tutuklu sanığı MİT Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu'nun ölümüyle ilgili Silivri Devlet Hastanesi'nin raporu ortaya çıktı. Raporda eski MİT'çinin hastaneye götürüldüğünde zaten ölü olduğu belirtiliyor

14 Kasım 2011, Pazartesi 15:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oda TV soruşturmasıyla ilgili 10 Mart 2011’den bu yana Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan 56 yaşındaki MİT Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, önceki gün yaşamını yitirdi.

Adalet Bakanlığı, Kozinoğlu’nun, uzun süreli ve ağır spor yaptıktan sonra fenalaşıp, hastanede yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bakanlığın dakika bazında verdiği bilgilere göre, Kozinoğlu’na ilk uzman müdahalesi, odasında panik düğmesine basıldıktan 21 dakika sonra yapıldı ve 59 dakika içinde hastaneye yetiştirildi.

Adli Tıp'ın yayınladığı ilk raporda da Kozinoğlu'nun vücudunda darp, çarpma ve fiziksel temas olmadığı belirtildi. Kozinoğlu'nun damar tıkanıklığına bağlı kalp krizi sonucu öldüğü ifadeleri yer aldı. Kozinoğlu'nun kalp damarlarının üçünde yüksek oranda tıkanıklık olduğunun tespit edildiği de vurgulandı.

Bugün ise Silivri Devlet Hastanesi'nin raporu ortaya çıktı. Raporda şu ifadeler yer alıyor:

Kozinoğlu saat 19.10’da ex (ölü) halde getirilmiştir. Acil serviste gerekli müdahalesi yapılmıştır. Saat 19.30’da ex (ölü) kabul edilmiştir.

Rapordaki ifadeye göre, Kozinoğlu hastaneye gittiğinde zaten hayatını kaybetmişti. 

Bu arada, eşi Yeşim ve oğlu Özer Kozinoğlu, bugün Silivri Cezaevi’ne gelip Kozinoğlu'nun koğuş arkadaşlarıyla görüştü. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vahşice öldürülmüştü! Zeynep Şenpınar cinayetinde gelişme