Hatay şehidini uğurladı

Hatay şehidini uğurladı

Pülümür'de terör örgütü PKK'yla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Gözübüyük Hatay'da toprağa verildi

09 Temmuz 2011, Cumartesi 21:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, terör örgütü PKK'yla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Gözübüyük'ün cenazesi Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksi morgundan alındıktan sonra Aksaray Mahallesi'nde bulunan baba evine getirildi.

Burada şehidin eşi Arzu, babası Ahmet, annesi Aysel ve kardeşleri Murat ve Emine tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Gözübüyük'ün cenazesi daha sonra tekrar Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksine getirildi.

Törene katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, şehidin babası Ahmet ve kardeşi Murat'a baş sağlığı dileğinde bulundu.

Burada İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi konvoy eşliğinde Antakya Şehitliğine götürüldü.

Arzu Gözübüyük, bir ay önce evlendiği eşinin fotoğrafını bir an bile elinden bırakmadığı törende, vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan attı. Şehidin annesi Aysel Gözübüyük, ''Bundan sonra herkes Hüseyin'' diyerek göz yaşı döktü.

Şehidin kayınvalidesi Sevgi Bölükbaşı ise, ''Hüseyin'imin bugün ikinci düğününü yapıyoruz. Allah kimseye böyle acı vermesin. Kızımla sadece 15 gün birlikte oldu. Birbirlerine doyamadılar'' dedi.

Cenaze, daha sonra Antakya Şehitliği'nde toprağa verildi.

(A.A.)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: ABD gemileri Karadeniz'e geçmiyor