Hatay Valisi Doğan: Kentte 320 vaka var

Hatay Valisi Doğan: Kentte 320 vaka var

Hatay Valisi Rahmi Doğan, kentte 320 corona virüs vakası bulunduğunu ve Afrin ve İdlib'de görev yapan 140 asker ve poliste de corona virüse rastlandığını duyurdu.

12 Haziran 2020, Cuma 15:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vali Rahmi Doğan, Arsuz Madenli Yat Limanı, Su Sporları Merkezi ve Hatay Deniz Otobüsü (HADO) işletmesi temel atma töreninde konuştu. Vali Doğan, Türkiye'nin pandemi sürecini çok başarılı bir şekilde yürüttüğünü belirterek, "Komşu ülkelere baktığımızda Türkiye’nin burada yapmış olduğu sağlık yatırımlarının, ortaya koyduğu başarının hakkını teslim etmemiz lazım. Biz, Hatay olarak da ciddi bir süreç geçirdik. Bu süreci başarılı bir şekilde yürüttük” dedi.

Vali Doğan, bugün itibarıyla Hatay’da corona virüs testi pozitif çıkan vaka sayısının 320 olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

Hatay’ın nüfusuna bakıldığında tahminimi söylüyorum, en başarılı illerin başında geliyoruz. Ayrıca Afrin ve İdlib'te sivil vatandaşların hiçbirisinde pozitif vakaya rastlamadık. Ancak Türkiye’den oraya görev yapmaya giden polislerimiz, askerlerimizin vasıtasıyla ki bunlar da korunaklı alanlarda, mekanlarda kalıyorlar. Bunlarda çıkan pozitif vakalar var. Afrin'de 120 polisimizde, İdlib Hava Taburumuzda ise 20 askerimizde pozitif vaka çıktı.


510 kişilik kafilede 27 kişinin test sonucu pozitif çıktı

Suudi Arabistan’dan gelen Hataylıların vaka sayısını artırdığını dile getiren Vali Doğan, "Vekillerimizin Suudi Arabistan'daki Hataylı hemşehrilerimizi buraya getirme gayretleri ve çabası var. Geçen hafta ülkemize gelen 510 kişilik kafile içerisinden 27 kişide pozitif vaka çıktı. Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda çok ciddi sağlık hizmetlerine yatırım yaptı. Bu yatırımla, sağlık personelinin gayretleri ve alınan tedbirlerle birlikte çok az hasarla atlattık. Ben bu virüs salgını sonucu vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bir an önce ilimizden ve ülkemizden temizlenmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tam kapanma ile ilgili korkutan açıklama: Uzatılmalı, tekrar başlar!