Hatice Kübra İlgün, İrem Yaman'a cevap verdi: Hak eden kazandı

Türkiye Tekvando Federasyonu, İrem Yaman ve Hatice Kübra İlgün arasındaki olimpiyat krizinde İlgün de konuştu. İrem Yaman'ın iddialarına cevap veren İlgün, olimpiyatlara gitmeyi kendisinin hak ettiğini ve haklının kazandığını söyledi.

11 Mart 2020, Çarşamba 14:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milli tekvandocu İrem Yaman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, sıralamada kendisinin arkasında kalan Hatice Kübra İlgün'ün olimpiyatlara gönderilerek kendisine haksızlık yapıldığını söylemişti.

Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından yapılan açıklamada ise herhangi bir haksızlık ya da yanlışlık söz konusu olmadığı ve klasmanda önde olan sporcu kimse, olimpiyatlara onun gönderildiği açıklanmıştı.

"İrem'i çeyrek finalde yendim"

"İrem'i çeyrek finalde yendim"

Tartışmanın bir diğer tarafı olan Hatice Kübra İlgün ilk defa konuştu. İlgün:

"Grand Prix Finali’nde en iyi dereceyi alan sporcunun olimpiyatlara direkt katılacağı belliydi. O zaman bir itiraz olmadı. Kader maçımız orasıydı. Bunun o da farkındaydı, ben de. İrem ile çeyrek finalde karşılaştık. Maçı kazanan ben oldum. Bir sezondaki tüm grand prix organizasyonlarında madalya alan tek Türk sporcuyum. Benim hakkımdı, hak eden kazandı" dedi.

"İrem'in üstündeyim"

"İrem'in üstündeyim"

İlgün "Ben tüm madalyalarımı 57 kiloda aldım. 57 kilo puanlarına bakıldığı zaman otomatik olarak benim sıralamam daha önde ama 62 kilodaki puanlar da 57 kiloya yansıdığı için onun da sıralaması yüksek.

Şu anda dünya sıralamasında ben ikinci sıradayım, İrem’in üstündeyim. Biz puan almaya devam ediyoruz. Maçlara gidip derece aldığım sürece puanlarım işleniyor. Kota zaten ülkeye veriliyor, ilk 5’in olimpiyatlara katılma hakkı var.

Federasyon, Rusya’daki organizasyonu belirleyici kriter olarak seçti. Çünkü en önemli organizasyon orasıydı. Dünyanın en iyi 16 sporcusu geliyor. Burada da daha iyi dereceyi ben aldığım için olimpiyat hakkımdı. O da zaten bunun farkındaydı" diyerek kendini savundu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İrem Yaman kendisine yapılan haksızlıktan dert yandı