Havaalanında tabela faciası

Havaalanında tabela faciası

ABD'nin Alabama eyaletine bağlı Birmingham kenti havaalanında işaret tabelasının bir ailenin üstüne düşmesi sonucu 10 yaşındaki çocuk öldü, 2 kardeşi ve annesi yaralandı

23 Mart 2013, Cumartesi 21:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Havaalanındaki olaya şahit olan yolcular, işaret tabelasının büyük bir gürültüyle düşmesinin ardından aile fertlerinin ve diğer yolcuların haykırışlarının duyulduğunu belirtti. Görgü tanıkları, tabelanın 6 yolcunun yardımıyla kaldırılabildiğini söyledi.

Jefferson ilçesi Adli Tabip Yardımcısı Derrick Perryman, Luke Bresette adlı 10 yaşındaki çocuğun, Children's of Alabama hastanesinde hayatını kaybettiğini, 2 kardeşinin ise aynı hastenede tedavi altına alındığını söyledi. Perryman çocukların annesi Heather Bresette'nin ise Üniversite Hastanesi'ne kaldırıldığını belirtti.
Üniversite Hastanesi sözcüsü Nicole Wyatt, annenin durumunun kritik olduğunu bildirdi.

İtfaiye görevlileri ailenin üzerine düşen "gelen-giden" yazılı tabelanın 135-180 kilogram ağırlığında olduğunu kaydetti.

Yetkililer, 201 milyon dolarlık modernizasyon çalışmasının ilk aşaması tamamlanan havaalanının yolcuların beklemesi için ayrılan açık alanının, onarımdan geçtikten sonra geçen hafta açıldığına işaret etti.

Birmingham Belediye Başkanı William Bell, yaptığı yazılı açıklamada, kazanın soruşturulması için yetkililere her türlü desteği vereceklerini bildirdi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İtalya'da koronavirüs ölümlerinde son 7 ayın en düşük rakamı kaydedildi