'Hayalim mutlu bir evlilik'

Beş yaşındayken de güzelmiş Ceyda Ateş. 5 bin çocuk arasından kraliçe seçilecek kadar hem de. 6 yaşındayken gelen dizi teklifiyle oyunculuk kariyeri başlamış...

13 Temmuz 2013, Cumartesi 05:00
A A
'Hayalim mutlu bir evlilik'

Bugün 25 yaşında ve çalışmayıp oturduğu bir yıl bile yok hayatında. Ceyda Ateş hayatına dair ne varsa bizimle paylaştı: Hakkında çıkan olumsuz haberler, sevgilisi Buğra ile yaşadığı aşk, yeni projeleri, hayalleri...

Ropörtaj : Nehir Çağrı

Son zamanlarda neler yapıyorsun?

Bu sene iki film çektim. Biri hüzünlü bir aşk hikayesini anlatan ‘Rüya Gibi Geçti’, diğeri ise ‘Gulyabani’. Bu filmde insanlar hem gerilip hem gülecekler. Oyuncu kadoromuz çok güçlü: Cüneyt Arkın, Perihan Savaş, Mustafa Üstündağ, Deniz Uğur, Didem Balcı, Melike Öcalan filmde benimle beraberdi.

Deniz Uğur ‘Adını Feriha Koydum’ dizisindeki rol arkadaşın.

Evet, yine beraberiz. Fakat bu filmde çatışma içindeyiz. Onun eski erkek arkadaşını elinden alıyorum.

Yeni sezonda başka yapımlarda olacak mısın?

Temmuz ayında çekilecek bir film teklifi daha aldım. Başroldeyim. Ağustos ayında da adını şu açıklayamadığım bir dizim olacak.

“Tek aşkım, Allah inancı”

Senaryo hazır mı? Soruyorum, çünkü yine kötü kız olup olmayacağını merak ediyorum.

Hayır, kötü kadın değilim (gülüyor). Fakir de olmayacağım. Daha masum bir üniversiteliyi oynayacağım. Partnerim de çok iyi bir isim.

Kim o?

Şu an söyleyemem.

Peki tatil ne zaman?

Bu hafta gideceğim. Uzun tatiller bana göre değil, bir hafta sonra sıkılıyorum.

Son görüşmemizden beri yeni dövmeler yaptırmışsın. Anlamlarını öğrenelim...

Omuzumda, Latince olarak, ‘zorluklarla yıldızlara kadar’ yazıyor. Bu dövmeyi işim için yaptırdım.

Nasıl yani?

Küçük yaştan beri zorluklara rağmen oyunculuk yapıyorum. İşimde kademe kademe bir yerlere geldim. Her şeyin bir anda olmasını istemedim.

Ya kolundaki dövme?..

İngilizce ‘Tek Aşkım Allah’ yazdırdım. Çünkü benim tek aşkım Allah.

Bu dövme Kıvanç Tatlıtuğ’un ‘Beni Sadece Allah Yargılar’ dövmesini hatırlattı.

Benim de tek aşkım Allah inancı. Ayrıca, bir parmağımda kalp uzatan bir kız, diğerinde bir erkek var.

‘5 yaşından beri çalışıyorum’

Şan dersleri alıyordun, devam ediyor musun?

Evet. Herkes bana “Şarkıcı mı olacaksın?” diye soruyor.

Olacak mısın?

Öyle bir niyetim yok ama sonuçta oyuncuysan tam donanımlı olmalısın. Belki bir sonraki rolüm gereği şarkı söylemem gerekecek. Hazırlık yapmalıyım. Yabancı dil derslerim de devam ediyor. Bir de boş zamanlarımda spor yapıp at biniyorum.

Yorulduğun olmuyor mu?

5 yaşından beri çalışıyorum. Boş oturmayı sevmem.

'HER ŞEYİ KONUŞUYORUZ'

Şu an mutlu bir beraberliğin var. Aşık mısın?

Bazen ummadığınız bir mutluluk gelir hayatınıza. Buğra (Toplusoy) benim için öyle. Beni kendine çekmesinin ilk nedeni, işinde çok başarılı olması. İşine odaklı olması, orada burada gezmemesi beni büyüledi. Onunla herşeyi konuşarak çözümlüyoruz. Birbirimizi sayıyor, bir şey saklamıyoruz.

Bu beraberlik evlilik getirir mi acaba?

İnsanlar beni hovarda olarak görüyor ama evlilik, çocukluğumdan beri hayalim. Çünkü çok iyi bir ailede büyüdüm. Annemle babamınki gibi huzurlu bir evlilik istiyorum. Şu an beraberliğim çok yeni, ne olacağını kimse bilemez.

‘Kadınlar beni kıskanıyor’

Kaç yaşındasın?

25 yaşındayım.

Yaşına rağmen kartvizitin dolu gibi.

Yola, 5 yaşındayken çıktım. 5000 çocuk arasından kraliçe seçildim. 20 yıldır da aynı yoldayım. 6 yaşında ‘Erguvan Yılları’ dizisinde oynadım. Aslında her sene bir dizide yer aldım. ‘Çılgın Dersane’ ile birlikte üç de sinema filmim olacak.

Oyunculuk yolunda zorluklarla karşılaştın mı?

Evet ama yılmadım. Günümüzde insanlar iki diziyle şöhret oluyor, zirveye geldiğini düşünüyor. O kadar çok kıskanan oldu ki beni. Özellikle kadınlar. Aleyhimde haber çıkaranlar oldu, hiç birine cevap vermedim. Benimle çok uğraşıyorlar.

Çok sık sevgili değiştirdiğin de söyleniyor.

Bu sektörde yaşadığım en büyük sıkıntı, basının beni yanlış tanıtması. Gencim, tabii ki sevgili değiştirebilirim. Kimse, ilk önüne gelen evlenmiyor. Herkes sık sevgili değiştiriyor ama biz ünlü olduğumuz için göze batıyor.

Yürümeyen ilişki bitiyordur. Karşıma başkası çıkıyordur, onunla yoluma devam ediyorumdur. Ayrıca ben ilişkilerimle kariyer sahibi olmuyorum. Zaten bir kariyerim var. Üstelik çok ünlü isimlerle de birlikte değilim.

‘Çıplak pozlarımdan pişman değilim’

Eskiden dergilere verdiğin çıplak pozlarının sürekli gündeme gelmesinden rahatsız oluyor musun?

Yaptığım hiç bir şeyden pişman değilim. Bu sektörde hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Herkesin bikinili pozları var. Bikinili poz verdim diye kariyerimde başarısız olmadım ki.

Evet, bazen o fotoğraflarım rahatsız ediyor ama yurt dışındaki ünlülerin de açık pozları yayınlanıyor.

Daha önceki söyleşimizde memelerine yeni silikon taktırmıştın. Başka estetik operasyon geçirdin mi?

Hayır. Başka estetik yok.

Ekrandaki Ceyda Ateş ile karşımdaki Ceyda Ateş çok farklı. Saf ve masum bir kız duruyor karşımda.

İnsanların beni yanlış tanımasından çok yoruldum. Ama kendimi de eve kapatamayacağım. Erkek arkadaşımla sinemaya gitmek ya da gezmek benim hakkım.

Ünlüyüm ama hâlâ ailemle yaşıyorum. Evde babasının kurallarına uyan bir kızım. Her şeyi babamla konuşurum. Ailemden hiç bir şey saklamam, harika bir aileye sahibim.

Sen kendini nasıl buluyorsun? Masum mu seksi mi?

(Gülüyor) Yüzde 50 masum, yüzde 50 seksi.

Gelecek için hedefin ne?

Bir kafe açmak istiyorum. Ayrıca, dizi ve filmlerde ayakkabılarını giydiğim, çok yakın arkadaşım Zeren Akman’la ayakkabı tasarlayıp satmak istiyorum. Belki kafede ayakkabı da sergilerim

(06.07.2013 tarihli Cumartesi Postası ekinden alınmıştır.)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.