Hayat kurtaran unutkanlık

Hayat kurtaran unutkanlık

Adana'da arızalanan şofbeni tamir ettirmeye götüren öğretmen, parayı unutup eve dönünce sobadan sızan gazdan zehirlenen eşi ve 3 çocuğunu ölümden kurtardı. Hastaneye kaldırılan anne ve çocukları tedavi altına alındı.

21 Aralık 2014, Pazar 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Seyhan ilçesi, Namık Kemal Mahallesi’nde meydana gelen olayda, öğretmen Mehmet Kocamangil, sabah bozuk olan şofbeni yaptırmak için evden ayrıldı. Eşi Hatice Kocamangil ise eşi giderken çocukları Salih (16), Banu (13) ve zihinsel engelli Ayfer’in (7) yattığı odadaki sobayı yakıp kömür attı. Hatice Kocamangil de uykuya daldı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer24933","24933","201412","24933-.jpg","1", "0","Unutkanlık bu defa hayat kurtardı");

Bir süre sonra öğretmen Mehmet Kocamangil, şofben tamircisine giderken parayı evde unuttuğu için eve geri döndü. Kapıyı açıp içeri girdiğinde evde ağır bir kömür kokusu olduğunu fark etti. Bunun üzerine eşini ve çocuklarını uyandırdı. Eşi ve 2 çocuğu uyanınca kusmaya başladı. Zihinsel engelli çocukları ise kalkamadı. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri kendinden geçen engelli kız kızı alıp ambulansa götürdü, daha sonra ise ayakta olan anne ve diğer iki çocuğu ambulansa bindirildi.

Olay yerine ikinci ambulans gelince anne ve zihinsel engelli çocuğu aynı hastaneye diğer iki çocuk ise başka bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Zihinsel engelli çocuğun tedavisinin sürdüğü anne ile diğer 2 çocuğu tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Öğretmen olduğu için konuşmayan baba ise ailesini ve çocuklarını şans eseri kurtardığını söyledi. Bu arada, sobanın duvarının ise bacaya bağlı olmadığı duvardan çıkartılarak borularla dama verildiği görüldü.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca'dan önemli aşı çağrısı