Hayatı kolaylaştıran basit ama yaratıcı tasarım fikirleri

Bazen gündelik sorunlara bulunan basit çözümler hayatımızı hiç aklımıza gelmeyecek şekilde kolaylaştırıyor...

25 Nisan 2018, Çarşamba 15:57
A A

Bu sakız kutusunun içinde sakızı çiğnedikten sonra içine koyup atabileceğiniz peçeteler de var. Sakızımı nereye atacağım derdine son!

Sallama çay içerken çay poşeti fincanın içine düşmesin diye tasarlanmış, çok da iyi olmuş. 

Bebek arabasıyla sadece yürüyüş yapılmaz. Spor, eğlence ve hız da bu gezilerinize eklenebilir. 

Market alışverişi yaparken aldıklarınız cebinizdeki paraya denk mi değil mi diye endişelenmeye son veren bu hesap makineli market arabası çok işe yarar bir icat. 

Bahşiş vermek istiyorsunuz ama bozuğunuz mu yok? Bu makine bütün paralarınızı bozup her zaman her yarde bahşiş verebilmenizi sağlıyor. 

Restoranlarda sipariş vermek, hesap istemek ya da masanızı temizletmek istediğinizde kullanabileceğiniz bir düğme. 

Asansör çağırma düğmesi biraz uzakta zira yeri asansörü çağırdığınızda siz kapısına gidene kadar gelsin diye hesaplanmış. 

Sifondaki suyla ellerinizi yıkayabilmenizi sağlayan bir düzenek. Su kaynaklarının her geçen gün tükendiğiniz düşünürsek gayet yararlı bir tasarım olmuş. 

Köpekler ve sahipleri birlikte su içsin diye tasarlanmış bir çeşme. 

Kıyafet denerken kafanız sıkça karışıyorsa bu kabinler tam size göre: Bir askı kesin alacaklarınız, diğeri ise kararsız kaldıklarınız için. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.