'Hayatımda 2 kez içtim bunlar oldu'

Zehir taciri: Oğlum okula gitmek için 2 saat yürüyordu. Ona bir motosiklet almak için 5 bin lira karşılığında bu işi yaptım. Beni alkollüyken kandırdılar

19 Şubat 2013, Salı 13:34
A A
'Hayatımda 2 kez içtim bunlar oldu'

Kayseri’nin Tomarza ilçesinde uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen kişi, 5 yıl 7 ay 15 gün hapis ve 5 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık Enver Yalçın (45) hazır bulundu.

Maddi durumu iyi olmadığı için avukat istemeyen Yalçın, savunmasını kendisi yaptı. Yalçın yaptığı savunmada "Biri bana musallat oldu. Borçlu olmamdan, parasız olmamadan faydalanmak istedi" dedi.

Yaptığı işten çok pişman olduğunu, polis ekiplerinin arama yaparken pişman olduğu için onlara uyuşturucu maddenin bulunmasında yardımcı olduğunu iddia eden Yalçın, şunları kaydetti:

'DÜĞÜNDE İÇERKEN TEKLİF ETTİLER'

"Ben 4 çocuk babasıyım. Overlokçuluk yapıyorum. Hayatımda iki kez içki içtim ikisinde de başıma iş geldi. Yine bir düğünde içki içerken bana bu işi teklif ettiler. Oğlum okula gitmek için 2 saat yürüyordu. Ona bir motor almak için 5 bin lira karşılığında bu işi yaptım."

Mahkeme operasyona katılan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlisi bir polisi tanık olarak dinledi.

Görevli polis, "Biz minibüsün motor kısmında 2 buçuk kilo esrarı bulduktan sonra sanığı emniyete götürüyorduk. Sanık aracın kapı döşemelerinde bir miktar daha esrar olduğunu söyledi. Bize yardımcı oldu" dedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda sanığa "Ticaret amaçlı uyuşturucu madde nakletmek" suçundan 9 yıl hapis cezası verdi.
Sanığın duruşmadaki iyi hali ve esrarın bulunmasında polis ekiplerine yardımcı olmasından dolayı hapis cezası 5 yıl 7 ay 15 güne indirildi. Mahkeme heyeti ayrıca sanığı 5 bin para cezasına çarptırdı.

NE OLMUŞTU?

Kayseri’nin Tomarza ilçesinde 26 Ekim 2012 günü bir istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Enver Yalçın’ın kullandığı minibüsü durdurmuş ve araçta yapılan arabada toplam 31 kilo esrar ele geçirilmişti.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Otomobil eczaneye girdi