Hayatınızda kolayca olumlu değişiklikler yapacak 7 küçük ayrıntı

Hayatınızı olumlu yönde değiştirecek adımlar atmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir...

22 Mayıs 2018, Salı 16:41
A A

Her sabah güne mutlaka yatağınızı toplayarak başlayın. Evden çıkarken arkada bıraktıklarınız dağınık olmazsa gün içinde daha rahat edersiniz ve motive olmanız da kolaylaşır.

Günde mutlaka 10 dakikanızı kitap okumaya ayırın. Kendinizi geliştirmeniz bir yana günlük dertlerden ve stresten arınacak, zihninizi dinlendirirken bir yandan da yenilenmiş olacaksınız.

Evcil hayvanınızla yürüyüşe çıkın. Bunun için önce hayatınıza bir evcil hayvan sokmalısınız elbette. Onlarla paylaşacağınız güzellikler hayatınıza çok büyük güzellikler katacak.

Bir hobi edinin. Ve her günü bu yeni hobiniz için en az 10 dakika ayırın. Kendinizi geliştirdikçe bu zaman kademeli olarak artacaktır. Böylelikle hem kendinizi geliştirmiş, hem yeni beceriler kazanmış hem de hobiniz sayesinde yeni bir çevre edinmiş olacaksınız.

Sabah ne giyeceğinize geceden karar verin. Böylelikle sabahları kıyafet arama telaşından ve bunun yaratacağı stresten kurtulur ve güne olumlu başlarsınız. Üstelik kazanacağınız ekstra vakitte sabahın güzelliklerini daha çok yaşayabilirsiniz.

Günlük tutun. Gün içinde yaşadıklarınızı mutlaka kağıda dökün. Bu hem hatırlamanıza yardımcı olur hem de farkında olmadan olumsuz duyguları yazarak sağaltmanızı sağlar.

Yardım alın. Dostların ve ailenin önemini asla es geçmeyin. Zor geçen bir günün ya da sürecin ortasında sevdiklerinizi arayın ve üzerinizdeki yükün ağırlığını onlarla paylaşın.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.