Hayatınızı değiştirmenin zamanı gelmedi mi?

Hayatınızı değiştirmenin zamanı gelmedi mi?

04 Ocak 2010, Pazartesi 15:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerle yaşam kalitenizi artırabilir hatta ömrünüzü uzatabilirsiniz. İşte size birkaç öneri...Devamını okumak için fotoğrafın üzerine tıklayınız...

Enerji içeceği yerine su için:Yapılan araştırmalar günde 2 kutu enerji içeceğinin tansiyonu artırdığını ortaya koyuyor.

Yatağınızı yapmayın:Kalkar kalkmaz yatağınızı yapmaktan kaçının. Yatağı dağınık bırakmak, çarşaflardaki nemin uçmasını, dolayısıyla bakterilerin oluşmasını engeller.

Orta koltuğu seçin:Otomobilin arkasındaki herkesin nefret ettiği orta koltuk aslında en güvenlisidir. Orta koltuk bir kaza esnasında en az darbeyi alır. Araştırmalar arka koltukların, ön koltuktan yüzde 86 daha güvenli olduğunu ortaya çıkardı. Arka orta koltuk ise, diğer arka koltuklardan yüzde 25 daha güvenli.

Spor yaparken dinlenin:Spor yaparken mola vermek, 1 saat aralıksız çalışmaktan daha etkilidir. Japonya’da yapılan bir araştırmada 1 saat aralıksız bisiklet sürenler, yarımşar saatten 2 set halinde bisiklet kullananlardan daha az kalori yakmış.

Günde 1 muz yiyin:Muz potasyum açısından çok zengindir. Potasyum da tansiyonu düşürür. Bir araştırmaya göre 50 yaşındayken tansiyonları normal olan kişiler, yüksek tansiyonlulardan ortalama 5 yıl daha fazla yaşıyor.

Yatak odanıza TV sokmayın:Televizyon ekranının yaydığı ışık vücut saatinizin düzgün çalışmasını engelleyip uyku kalitenizi düşürür. Bir araştırmaya göre yatak odasında TV olan çiftler, olmayanlardan yüzde 50 daha az cinsel ilişkiye giriyor.

2 avuç fındık iyi gelir:Araştırmalara göre fındık sevenler, sevmeyenlere oranla 2 yıl 9 ay daha uzun yaşıyor. 1 ay boyunca günde 2 avuç fındık yiyenlerin kolesterolu yüzde 9.4 düşüyor.

Oda parfümü kullanmayın:Araştırmalara göre oda parfümleri ishal ve baş ağrısından depresyona kadar birçok sağlık sorununa yol açıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şarkıcı Güllü'nün şaşırtan değişimi! 70 kilo verdi