HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: Seçime kendi adayımızla gideceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimine ilişkin, "Biz seçime kendi adayımızla gideceğiz. Bizim adayımız Türkiye'nin adayıdır." dedi.

26 Nisan 2018, Perşembe 15:29
A A
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: Seçime kendi adayımızla gideceğiz
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, bir kafede düzenlenen "Halk Buluşması" etkinliğinde yaptığı konuşmada, ülkenin içinden çıkılmaz bir yere sürüklendiğini, erken seçim kararının yangından mal kaçırmak amacıyla alındığını iddia etti.

Seçime 7 gün 24 saat çalışarak hazırlanacaklarını belirten Temelli, "Sevgiyle, barışla, yan yana çalışacağız. Onların yöntemleriyle değil. Herkesi mahallelerimizde yerel seçim güvenliği platformları kurarak davet edeceğiz, bir araya getireceğiz." ifadesini kullandı.


"SEÇİM BİZİM İÇİN AMAÇ DEĞİL"


Seçimin kendileri için bir amaç olmadığını ancak seçimi önemsediklerinin altını çizen Temelli, seçimden sonra da mücadelelerine devam edeceklerini dile getirdi.


"SEÇİME KENDİ ADAYIMIZLA GİDECEĞİZ"


Seçime kendi adaylarıyla gideceklerini vurgulayan Sezai Temelli, "Bizim adayımız Türkiye'nin adayıdır. Bizim adayımız yeni yaşamın, geleceğin, umudun, demokrasi mücadelesinin adayıdır. Bakın, ha bire aday arıyorlar. Cumhurbaşkanı adayı bir türlü bulamıyorlar. Pazarlıklar, görüşmeler... HDP'ye dokunmadan, bizsiz olmaz, biz bu denklemin çözümüyüz. Bizi ötekileştirerek, yok sayarak yaptığınız siyasetin saraydan farkı olmaz. Bizimle beraber siyaset yapmayı herkes içine sindirecek. Bize düşmanlık yaparak, bizi yok sayarak ülkenin önünü açamazsınız. Gelin bu Türkiye'nin adayında, HDP'nin adayında, emek, demokrasi güçlerinin adayında, bu halkların mücadelesinin önünde yürüyen adayda hep beraber buluşalım. Türkiye'nin önünü hep beraber açalım." değerlendirmesinde bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İlkokul gezisindeki dansözlü zenneli geceye soruşturma