Hepimiz 75 biliyorduk... Onur Akay, Ajda Pekkan'ın gerçek yaşını yazdı!

Ajda Pekkan'ın yaşı her zaman gündeme gelmiştir. Bugün 74 yaşında olduğunu sandığımız Ajda Pekkan ile ilgili, ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, şaşırtıcı iddialarda bulundu. Pekkan'ın 1946 doğumlu olmadığını, daha büyük olduğunu yazdı. İşte iddiaya göre Ajda Pekkan'ın yaşı...

19 Temmuz 2021, Pazartesi 10:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ajda Pekkan, geçtiğimiz günlerde pandemi sonrası Bodrum Yalıkavak’ta sahneye çıkmış ve basına servis edilen fotoğrafında yüzüne yapılan photoshop dikkat çekmişti.

Sosyal medyada ise "75 değil 25 yaşında" yorumları yapılmıştı. Her yerde 1946 doğumlu olduğu yazıldığı için, gerçek yaşını 75 zannedenler yanılıyordu.

Ajda Pekkan, 1980 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi Atilla Özdemiroğlu'nun bestelediği Petrol şarkısı ile temsil ettiğinde, tam 41 yaşındaydı.

2016 yılında kaybettiğimiz Atilla Özdemiroğlu, vefatından önce katıldığı ve bazı ünlü isimlerin de bulunduğu bir sohbette, "Ajda Pekkan'a 1980 yılında 41 yaşında Eurovision Şarkı Yarışması'na katılıyorsun, '41 kere maşallah'dedim. Ajda duymasın yaşı da ortaya çıktı" ifadelerini kullanmıştı. 

Onur Akay’ın iddiası şöyle.

Ben Özdemiroğlu'nun bu açıklamasını 3 ayrı kaynaktan araştırdım. Benim de tanıdığım Ajda'nın bir doktoru bana, Ajda Pekkan'ın nüfus cüzdanını gördüğünü ve Ajda'nın 1939 doğumlu olduğunu söylemişti.

Yine ulaştığım Ajda'nın bir okul arkadaşı da 1939 doğumlu olduğunu söylemişti. Gazino dönemlerinde sahneye çıkan sanatçılar, zorunlu olarak mutlaka nüfus cüzdanları ile valiliğe gidip, sahneye çıkabilmek için izin belgesi alırlarmış ve gazinolar, kadrolarında çıkan sanatçıların izin belgesi dosyalarını oluştururmuş.

Ben, tesadüfen o yıllarda oluşturulmuş bazı izin belgesi dosyalarına da ulaştım ve Ajda Hanım'la birlikte birçok sanatçının nüfus cüzdanı bilgilerini, bu sefer kendi gözlerimle gördüm.

Ajda, bilindiği gibi 12 Şubat 1946 doğumlu yani 75 yaşında değil. Ajda Pekkan, 12 Şubat 1939 doğumlu yani tam 82 yaşındadır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Songül Öden ekrana dönüyor