Hepsi ayrı telden çalıyor!

6 farklı iPhone modelinin pusula sensörünü test ettiler; bakın nasıl bir manzarayla karşılaştılar!

23 Ekim 2013, Çarşamba 11:15
A A

iPhone 5S'in bazı sensörlerinin tutarlı bir biçimde çalışmadığı, bir süredir konuşuluyor. Sorunun kaynağının Apple'ın yeni cihazının denge çarkı, ivmeölçer gibi sensörlerinin üreticisini değiştirmesi olduğu düşünülüyordu. Ancak yapılan bir araştırma, bu sorunların önceki iPhone'larda da mevcut olabileceğini ortaya çıkardı.

TechHive'ın yaptığı testler, pusula uygulamasının iPhone 4'ten iPhone 5S ve 5C'ye 6 farklı iPhone'da hatalı sonuçlar verdiğini ortaya çıkardı. Dijital pusulanın çevre koşullarından etkilenebildiğini göz önünde bulunduran ve testleri farklı konumlarda gerçekleştiren site, telefonları birçok kez kalibre etmelerine rağmen hatalı, tutarsız sonuçlar aldıklarını söylüyor.

Gizmodo'nun testlerinin aksine TechHive, iPhone 5S'in sensörlerinde denge algılama sorunu görmediklerini iddia ediyor. Ancak siteye göre iPhone'ların yön algılaması hiç de güvenilir sonuçlar vermiyor (yukarıda soldan sağa iPhone 5S, iPhone 5 ve iPhone 5C'nin tutarsız sonuçlarını görebilirsiniz).

Resimlerle: iPhone 5S'ten fotoğraflar!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.