Her duşta uygulaman gereken 6 rutin

Bazen yeter ki hızlı olsun diye gelişigüzel saçlarımızı şöyle bir yıkayıp çıksak da, duş gündelik hayatın en önemli parçası. Bunu kimse inkar edemez. Hem uyguladığımız işlemlerle vücut için terapi, hem de psikolojik açıdan müthiş rahatlatıcı etki gösteriyor. Peki duş alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Saçlarını ne şekilde yıkamalı, nasıl taramalısın? Aşağıdaki sıralayacaklarımızı uygularsan gerçek bir duşun nasıl olması gerektiğini öğrenecek, her duştan tam verim alacaksın. İşte her duşta uygulaman gereken 6 rutin.

28 Nisan 2020, Salı 16:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Önce saçını tara

1. Önce saçını tara

Islak saçların kırılmaya her zaman kuru saçlardan daha meyilli olduğunu aklından çıkarma. Bu yüzden şampuanlarken şekilden şekle soktuğun saçlarının kırılmaması için duşa girmeden önce, kuru haldeyken tara. 

2. İyi durula

2. İyi durula

Öyle sadece suyu akıtarak durulama. Saçında kalan şampuan kalıntıları kepeklenmeye neden olabilir. 


3. Nasıl köpürttüğün de önemli

3. Nasıl köpürttüğün de önemli

Şampuanlama işlemin ortalama 30-60 saniye sürmeli. Şampuanın eşit şekilde dağılması için saçlarını gelişigüzel 'çitileme', saç diplerine masaj yap. 

4. Saç kremini çok tutma

4. Saç kremini çok tutma

Saç kremi etkisini anında gösterdiği için maske gibi uzun süre bekletmene gerek yok. Hemen durulayabilirsin. Saçını sürüp fazla suyu akıttıktan sonra saç kremiyle işin bitti bile. 

5. Vücudunu ihmal etme

5. Vücudunu ihmal etme

Vücudunu her duşta iyice temizlemeyi ihmal etme. Saçlarını yıkadıktan sonra hemen duştan çıkarsan, giyinirken koltuk altından orandan burandan çıkan saçlardan rahatsız olabilirsin. Şampuan ve saç kremi kalıntıları da cabası. Banyo lifini her duştan sonra durulamayı ve ayda bir değiştirmeyi de unutma. 

6. Yüz temizliği ve kapanış

6. Yüz temizliği ve kapanış

Duşla birlikte buharda gözeneklerin iyice açıldı. Gözeneklerin tıkanmasını önleyen, peeling özelliği olan ve cildine uygun bir ürünle yüzünü yıkayıp durulayabilirsin. En son olarak da suyu biraz daha soğuk şekilde ayarlayıp tüm vücudunu ve saçlarını durulayıp, bedeninin tazelenmesini sağlayabilirsin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kalın ve telli gür saçlar hangi modellere ağırlık vermeli?