Her evde bulunması gereken 5 temel temizlik malzemesi

Temizlik ürünlerinin pratik, hesaplı ve fonksiyonel olması önemli. İşinize daha az yarayacak çok sayıdaki temizlik ürünündense en gerekli olanları satın almak işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. İşte o ürünler...

17 Ekim 2018, Çarşamba 09:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
YAĞ VE KİR SÖKÜCÜ

YAĞ VE KİR SÖKÜCÜ

Özellikle mutfakların hemen hepsinde yağ ve kir izlerine çokça rastlanır. Buna engel olmak mümkün değildir. Fakat her gün veya gün aşırı kullanabileceğiniz bir yağ sökücü, mutfağınızın oldukça temiz görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle her mutfakta bulundurulması gereken ürünlerden biri de yağ ve kir çözücüdür. Kullanım Şekli: Tercih ettiğiniz herhangi bir markanın yağ ve kir sökücü spreyini kullanabilirsiniz. Yağ ve kir tutan bölgelere (özellikle lavabo ve ocaklara) sıkıp birkaç dakika bekleyin. Ardından kirli bölgeyi nemli bir sünger yardımıyla silmeniz yeterli olacaktır. 

ÇAMAŞIR SUYU

ÇAMAŞIR SUYU

Ev temizliği denilince akla ilk gelen ve kadınların vazgeçilmezi olan bir üründür. Gerek banyo ve tuvalet hijyeni, gerekse mutfak hijyeni için mutlaka kullanılması gerekir. Evin bu bölgelerinde meydana gelen her türlü kiri ve mikrobu anında temizleyici etkisi vardır. Kullanım Şekli: Hazırladığınız su kabının içine çamaşır suyundan birkaç damla ekleyin. Ardından kullanacağınız bir bezi, bu suyla ıslatarak kirli bölgeyi temizleyin. Tuvaletlerde ise çamaşır suyunu döküp birkaç dakika bekletebilirsiniz. Ardından fırça yardımıyla kirlerden arınması gereken bölgeyi temizleyin. 

YER PASPASI

YER PASPASI

Yerdeki kir izlerini pratik bir şekilde çıkarabilmek için bir yer paspasına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Piyasada değişik özelliklerde satılan yer paspaslarını ihtiyaçlarınıza göre seçebilirsiniz. 

GENEL TEMİZLİK DETERJANI

GENEL TEMİZLİK DETERJANI

Evdeki parkeleri, kapıları, dolapları ve camları silmek konusunda oldukça işe yarar bir üründür ve her evde mutlaka bulundurulması gerekir. Tercih edebileceğiniz farklı kokulardaki bu deterjanlar hem evinizde oda parfümü etkisi yaratır hem de evinizin ışıl ışıl gözükmesini sağlar. Kullanım Şekli: Bir kovaya hazırladığınız suyun içine bir miktar genel temizlik deterjanından damlatın. Sonrasında evin her bölgesini bu karışımla silebilirsiniz. 

MİKROFİBER TEMİZLİK BEZLERİ

MİKROFİBER TEMİZLİK BEZLERİ

Evin her bölgesinde, çok amaçlı kullanabileceğiniz bu bezleri yukarıda sıraladığımız ürünleri kullanmak için evde bulundurmanız şarttır. Özellikle toz bırakmayan temizlik bezlerini tercih edebilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkinize can suyu verecek 8 sır