Her gün meditasyon yapmanız için 8 önemli sebep

Hayatınıza pozitif etkisi olan meditasyon, stresi yenmenize, ilişkilerinizin iyileşmesine, cinsel hayatınızın gelişmesine, zihninizin sakinleşmesine, problemleri çözmenize, öz güveninizin güçlenmesine, odaklanma ve konsantrasyonunuzun artmasına, solunum etkisine etkileri vardır. İşte her gün meditasyon yapmanız için 8 neden.

12 Temmuz 2020, Pazar 15:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Stresi yenmenizi sağlar

1-Stresi yenmenizi sağlar

Her insanın hayatında stresli geçen günleri vardır. Bu yorucu ve stresli geçen günün sonunda yatağınıza uzanıp birkaç dakika meditasyon yapmanız size iyi gelecektir. Sessizlik, sessizliğin ardından gelen sakin bir müzik dinlemek sizin yorucu geçen gününüze şifa olacaktır ve yaşadığınız stresi yok etmeyi başaracaktır.


2-İlişkileri pozitif etkiler

2-İlişkileri pozitif etkiler

İlişkinizi pozitif etkilediğini gösteren en önemli konu birbirinizle vakit geçirirken tek odaklı olmak. Mutlu hissetmenizi ve birlikte geçirdiğiniz vakitten zevk almanızı sağlar. Sohbetleriniz daha etkili ve akıcı olacaktır. Anlayış ve fikir alışverişleri oldukça üst safhada olacaktır.

3-Cinsel hayatınızı geliştirir

3-Cinsel hayatınızı geliştirir

Meditasyon seks hayatınızı da iyileştiriyor. Cinsel ilişki esnasında başka bir şey düşünmemenizi, zihninizin boş olmasını ve o ana odaklanmanızı sağlıyor. Bu da ilişkiden daha çok zevk almanızı ve daha kolay orgazm olmanızı sağlıyor.


4-Zihninizi sakinleştirir

4-Zihninizi sakinleştirir

Meditasyon zihninizi boşaltmanızı sağlar ve bu da sizi rahatlatacak bir etkidir. Negatif gelen düşünceleri pozitife dönüştürür. Beyin fonksiyonları gücünün artmasında etkilidir.


5-Problem çözmenize yardımcı olur

5-Problem çözmenize yardımcı olur

Sakinleştirici etkisi olan meditasyon olaylara bakış açınızı da büyük ölçüde etkileyecektir. Problemin ne olduğuna odaklanarak yapıcı fikirler ve sakin tavırlarla problemlerin üstesinden gelmeniz kolaylaşacaktır.


6-Öz güveninizi güçlendirir

6-Öz güveninizi güçlendirir

Meditasyon yapmak aslında kendinize vakit ayırmaktır. Kendinizle baş başa olmanız, kendinizi dinlemeniz size keyif verecektir. Bu keyif de beraberinde sizi iyi hissettirecek, kendinizi sevmenize ve öz güveninize büyük etkisi olacaktır.

7-Odaklanmanızı ve konsantrasyonunuzu artırır

7-Odaklanmanızı ve konsantrasyonunuzu artırır

Meditasyon, dikkat dağınıklığına da çare oluyor. Üretkenliği ve algıyı artırır. Dikkat süresini, odaklanma ve konsantrasyonu artırır.8-Solunum sisteminizi olumu etkiler

8-Solunum sisteminizi olumu etkiler

Nefes meditasyonu yaparak nefesinizi doğru kullanmayı öğreneceksiniz. Nefesin doğal akışına bıraktığınızda kendinizi, nefes alış verişinizi duyup hissettiğinizde bu sizi hem rahatlatacak hem de solunum sisteminize pozitif etki yaratacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alzheimer teşhisinde yeni teknoloji