Her kadının çantasında bulundurması gereken 11 şey

Bir kadın çantasının içinde her zaman inanılmaz şeyler bulabilirsiniz. Bunların bazıları yararlı bazıları ise gerçekten çok gereksiz gelebilir. Çantanızdaki dağınıklıktan şikayetçiyseniz, her kadının çantasında bulundurması gereken şeyleri öğrenerek kaotik bir çantayı gerçekten yararlı bir aksesuara dönüştürebilirsiniz...

02 Mart 2021, Salı 09:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Yedek bir çift çorap

1- Yedek bir çift çorap

Özellikle kış aylarında ayakkabıların su alması gayet normal. Çantanızda fazladan bir çift çorap bulundurmanız, ayaklarınızın her daim kuru kalmasını sağlayacaktır. Tabi bir de yırtılmaya müsait ince çoraplardan kullanıyorsanız, çorap kaçması ihtimaline karşı uzun veya kısa çorap fark etmeksizin mutlaka yedek taşımalısınız.

2- Kürdan

2- Kürdan

Kürdanın küçük ama kurtarıcı bir eşya olduğunu kimse inkar edemez. Dişinizdeki marul parçasıyla gülümsemeniz pek de hoş bir görüntü oluşturmaz. Dişinize bir şey takıldığını fark ettiğiniz zaman onu elinizle çıkarmaya çalışmayın. Çantanızda bulundurduğunuz bir kürdanla, halka açık olmayan yerlerde (örneğin; tuvalet) dişlerinizi temizleyebilirsiniz.

Çantanızda bulunduracağınız kürdanın özenle paketlenmiş olmasına da dikkat edin. Aksi halde çantanızın her yerine dağılabilir.

3- İnce yağmurluk

3- İnce yağmurluk

Bazen şemsiye taşımaya oldukça üşeniriz. Sonbahar ve kış aylarında hayat kurtaran ince yağmurlukları çantada taşımak oldukça kolay. İnce yağmurluklar katlanarak çantada çok az yer kaplıyor. Bu sayede şemsiye taşımaktan da kurtulmuş oluyorsunuz.

4- El dezenfektanı

4- El dezenfektanı

Ellerimiz en çok mikrobun barındığı organımız ve hastalıkların baş karakteri. Bu nedenle ellerimizi temiz tutmak önemli. Yemekten önce, tuvaletten sonra ya da halka açık yerlerde el dezenfektanı kullanmak, temizliğin en pratik hali.

5- Güneş kremi

5- Güneş kremi

Uzmanlar güneşin zararlarından korunmak için hem kışın hem de yazın güneş kremi kullanılması gerektiğini söylüyorlar. Güneş kremlerinin genellikle günde 2-3 kez tekrarlanması gerekiyor. Bu nedenle çantanızda bulunduracağınız ufak boylu bir güneş kremi işinize yarayacaktır.

Düzenli güneş kremi kullanmak cilt kanseri riskini de azaltıyor.

6- Dudak nemlendirici

6- Dudak nemlendirici

Soğuk havalarda dudaklarımız kurur ve çatlar. Bu çatlaklar bazen bize ciddi acılar verebilir. Yanınızda her daim dudak nemlendirici bulundurmanız, bu gibi durumların önüne geçer ve daha canlı dudaklara kavuşmanızı sağlar.

7- El kremi

7- El kremi

Dedikodu yaparken el kremi ikramı, gerçek bir Türk geleneği olmasa da vazgeçilmek bir aktivite olduğunda hepimiz hemfikiriz. Nemlendirici özelliği olan el kremleri, kışın ellerinizi soğuktan, yazınsa güneşin kavuruculuğundan korur. Besleyici bir el kremi kullanmanız ise ellerinizin ayrıca genç görünmesini sağlar.

8- Küçük boy parfüm

8- Küçük boy parfüm

En akılda kalıcı özelliklerimizden biri de kokumuz. Parfümün de gün içinde yenilenmesi gerekiyor. Evden çıkarken devasa bir parfüm şişesini çantanıza koymak pek de akıllıca değil. Piyasa doldurulabilir mini parfüm şişelerini her yerde bulabilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz parfümü her daim yanınızda taşıyabilirsiniz.

9- Ped

9- Ped

Artık adet günlerinizi takip etmenizi kolaylaştıran ve ne zaman başlayacağını bize hatırlatan regl takvimi uygulamaları olsa da, her daim çantanızda yedek bir ped bulundurmanız doğru bir karar olacaktır. Sonuçta bir başkasına da lazım olabilir ve kadınlar böyle günlerde birbirine destek olmalı.

10- Cımbız

10- Cımbız

Cımbız sadece kaş almak için değil, birçok konuda yardımımıza koşabilir. Epilasyonumuza her ne kadar önem versek de gözden kaçırdığımız noktalar olabilir. Dışarı çıktığınızda dudağınızın kenarındaki 1 tel bıyık bile sinir bozucu olabilir. Ayrıca cımbız kişisel bir eşyadır ve bir başkasınınki kullanılmaz. Bu nedenle mutlaka çantanızda bir adet bulundurmanızda fayda var.

11- Tarak

11- Tarak

Evden düzgün saçlarla çıksanız bile dışarıda saçlarınızın dağılması oldukça muhtemel. Çantanızda taşıyacağınız. küçük bir tarak saçlarınızın her zaman düzgün görünmesini sağlar. Hem fazla yer de kaplamaz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir erkeğe bakımlı demeden önce bakmanız gereken 10 yeri