Her şey 50 saniyede oldu

Her şey 50 saniyede oldu

Marmaris'te etkili olan ve 50 saniye kadar sürdüğü belirtilen hortum; çatıları uçurdu, ağaçları devirdi, seralara ve enerji nakil hatlarına zarar verdi

09 Şubat 2015, Pazartesi 14:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Karacasöğüt Mahallesi’nin Ovacık mevkisinde oluşan hortum nedeniyle çok sayıda evin çatısı uçtu, seralar zarar gördü, ağaçlar devrildi, enerji ve telefon nakil hatları koptu.

Marmaris Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri bölgeye gelerek hasar tespit çalışmaları başlattı.

Elektrik dağıtım şirketi AYDEM’in görevlileri de devrilen direkleri yeniden dikmeye ve kopan hatları bağlamaya başladı. Akşama doğru bölgeye elektriğin yeniden verilmesinin planlandığı bildirildi.

Karacasöğöt Mahallesi Muhtarı Erol Tosun, gazetecilere yaptığı açıklamada, hortumun mahallelerinde büyük hasara yol açtığını, tek tesellilerinin can kaybı yaşanmaması olduğunu söyledi.

Hortum nedeniyle 5 evin çatısının uçtuğunu belirten Tosun, "50’ye yakın sera zarar gördü. Elektrik direkleri ve tellerinde hasar oluştu. Yetkililer gelerek incelemelere başladı. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderileceğine inanıyoruz" dedi.

Hortum sırasında Ovacık’ta bulunmadığını ifade eden Tosun, vatandaşlardan bazılarının hortumun 30 saniye, bazılarının ise 50 saniye kadar sürdüğünü söylediğini aktardı.

Necibe Yıldırım ise kısa süren hortumun ağaçlarını devirdiğini ve serasının naylonlarını uçurup, direklerini kırdığını dile getirdi. Yıldırım, serasındaki çileklerin toplanamaz hale geldiğini kaydetti.

AA

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar