Hercai final yaptı! Oyunculardan duygusal veda

ATV'nin sevilen dizilerinden Hercai, dün akşam son kez ekranlara geldi. başrolünde Ebru Şahin ve Akın Akınözü'nün bulunduğu dizinin oyuncuları, sosyal medya hesaplarından duygusal bir veda mesajı yayınladı.

26 Nisan 2021, Pazartesi 12:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ATV'nin sevilen dizisi 'Hercai', dün akşam final yaptı. 3 yıldır Reyyan rolüne hayat veren Ebru Şahin, biten dizisiyle ilgili oldukça duygusal bir paylaşımda bulundu.


İŞTE EBRU ŞAHİN'İN PAYLAŞIMI

İŞTE EBRU ŞAHİN'İN PAYLAŞIMI

İklimi ağlamaklı, baharları kahverengi sarılı, insanı yokuşlu ama sığınaklı coğrafyalardan geçtik. Kalbimizde sızı ve sevgiye dönüşen yüz yıllık hikayeler ağırladı kulaklarımız. Bazen okuduğumuz bazen dinlediğimiz ama gerçek olduğunu bildiğimiz yaşamları paylaştı.

İklimi ağlamaklı, baharları kahverengi sarılı, insanı yokuşlu ama sığınaklı coğrafyalardan geçtik. Kalbimizde sızı ve sevgiye dönüşen yüz yıllık hikayeler ağırladı kulaklarımız. Bazen okuduğumuz bazen dinlediğimiz ama gerçek olduğunu bildiğimiz yaşamları paylaştık. Gördük ki “yumuşak sertten güçlü, su kayadan güçlü, sevgi zorbalıktan güçlüdür.

Reyyan’ım; sen beni büyütüp bana sınırlar verdin, ben sana sınırları aşabilmen için kanat. Sen bana kötülüklere tebessümle susup zamana bırakma sabrı verdin; ben sana adalet araman için dil. Şimdi hapsedildiğin o kötü kalpli devin şatosunda değil; kendi hikayendeki sarayındasın. Sana sevgiyi öğreteceğin çocuklar emanet edip gidiyorum. Cesaret verdiğin kadınlar emanet ettiğim gibi…


Açmayı bekleyen çiçeklerine bahar olup; seni can suyuna kavuşturup öyle gidiyorum. İlk başladığım yerde, son kez o merdivenlere oturup geçmişin hüznü ama iç huzuruyla gidiyorum.

Ve size; başından beri bize dayanak olmuş tüm destekçilerimize ve canım ekibime hayat boyu güzellikler, sevgi bulacağınız yollar diliyorum. Beni duyan ve anlayan herkese teşekkürle… Ovalarda at koşturan özgür kızınız.


Bir paylaşım da Akın Akınözü'den geldi. Canlandırdığı Miran karakterine sosyal medyadan böyle veda etti:

Sevgili Miran, seni anlamaya ve anlatmaya çalışırken beni de beraberinde çıkardığın, büyülü Mezapotamya topraklarındaki, bu olgunlaşma yolculuğu için sana teşekkür ederim.

Bu yolda bana; sevmenin en büyük güç, sevilmenin en gerçek değer olduğunu gösterdin. Ama daha da önemlisi, sevdiklerime ve sevenlerime sahip çıkmadan asla “adam” olamayacağımı öğrettin. Bana, yokluğunu her düşündüğümde titreyerek ağladığım bir aileye sahip olduğumu hissettirerek, ailemin değerini daha da iyi anlamamı sağladın. Bir de tabii ki mucizelere inanmayı... Biliyor musun sayende şükretmek için aslında çok fazla sebebim olduğunu fark ettim.

Bütün bunların ışığında anlıyorum ki; sen kara topraktın, ben de senin içinden çıkıp nasıl çiçek açabileceğini soran bir tohum. Aslında birbirimize ihtiyacımız vardı. Çünkü sen içindeki boşluğu dolduracak kökleri arıyordun, ben de içimde taşıdığım kökleri keşfedeceğim ve onları salıp büyütebileceğim bir yer...

Şükürler olsun ki; biz hercai bir menekşeye, kış vakti can verebilmeyi başardık. Şimdi, hiç pes etmeden taşlarını sabır, özveri, emek ve fedakarlıkla döşediğimiz bu yolun sonuna geldik. Fakat ikimiz de biliyoruz ki; yolun sonu gibi gözüken, aslında kalbine dokunduğumuz insanlarda açacak çiçeklerin, yeni bir başlangıcı sadece. Ve sen aradığın o mutluluğu, açması imkansız görülen ama hikayemizden ilham alarak açmayı başarmış yeni çiçeklerle dolu bahçende bulacak, bulduğun yerde de özgürleşeceksin...Belki mücadelemiz çok zordu ama bütün bunlara değerdi;)

İLAY ERKÖK

İLAY ERKÖK

Seninle bu serüvenin sonuna geldik. Birbirimize çok şey kattık. Zaman zaman birlikte ağladık , zaman zaman birlikte sevindik. Bu topraklarda nefes almak, hayattaki serüvenime unutulmaz hikayeler bıraktı.

Çok güzel kalpler tanıdım. Bir gülüşün dünyalara bedel olduğunu bana tekrar tekrar gösterdiniz. Din, dil, ırk demeden kapılarınızı açtınız her zaman. Üzüldüğümüzde bizimle üzüldünüz. Kocaman bir ev oldu Midyat bizim için.

Her şey için teşekkürler Mezopotamya. Veee beni Yaren karakteriyle tanıştırıp , ona renk katmama vesile olan Banu filme teşekkür ederim. Yaren Şadoğlu olmak çok özeldi. İlk ve son sahnemle güle güle Hercai.

FERİDE ÇETİN

FERİDE ÇETİN

Hoşça kal Midyat! Eğer ki bir gün senin masalını yazmadan bu alemi terk-i diyar eylersem, hakkını helal etme bana...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Deniz Seki'den Küçük Ceylan pozu