Hesabı erkek mi ödemeli? Yoksa kadın mı?

Yeni normalleşme süreci başladı. Flörtlere kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk fırsatta uzun zamandır konuştuğumuz flörtümüzle bir yemeğe ya da kahve içmeye çıkacağız. İyi ama hesabı kim ödemeli? Hesabı erkek mi ödemli? Hesabı bölüşmeli miyiz? Bir erkek size hesap ödetiyorsa, ortada yargıya varmanız gereken bir şey yok, hesabı bölüşüyorsunuzdur. Herkes farklı bir hesap ödeme usulünü alışkanlık haline gelse de, hesabı kimin ödeyeceği halen sık sık gündeme geliyor. Dünya çapında milyonlarca üyesi olan OkCupid, uygulama içinde sorduğu dört soruyla soruyla ilk buluşmada kadınların ve erkeklerin nasıl davrandığını ortaya koydu. İşte yanıtlara göre diğer detaylar…

11 Haziran 2020, Perşembe 12:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kadınlar buluşma öncesi 'stalk' yapıyor

Kadınlar buluşma öncesi 'stalk' yapıyor

“Yeni biri ile buluşmadan önce onu Google’da araştırır mısın?” sorusuna kadınların yüzde 64’ü evet cevabı veriyor. Erkeklerde ise bu oran yüzde 46. Sonuçlara göre kadınlar “stalk”lamayı severken, erkekler bilginin güç olduğunu düşünüyor. Erkeklerse daha çok ‘Ben işin gizemini kaçırmayayım’ tarafında duruyorlar. İşi oluruna bırakıp sürprizin keyfini çıkarmak isteyen kadınların oranı ise yüzde 35. 

'Hesabı erkek öder' tarihe karışıyor

'Hesabı erkek öder' tarihe karışıyor

Hesap ödemek, bazen arkadaşlar arasında bile bir çözülmesi gereken çetin bir probleme dönüşür. Romantik bir buluşmada ise bu durum daha da karmaşık bir hal alır. Verilere bakacak olursa “hesabı erkek öder” klişesi çoktan tarihe karışmış durumda. Türklerin yüzde 42’si hesabı bölüşmek istiyor. Bu durumu önemsemeyenlerin oranı ise yüzde 35. Kadın erkek dağılımına göre ise Türk kadınların bu konuda erkeklerden bir adım önde. Kadınların yüzde 57’si hesabı bölüşmek gerektiğini düşünürken %33’ü de kimin ödediğini umursamıyor. Erkeklerinse sadece yüz 35’i hesabı bölüşmekten yana yüzde 26’sıysa hesabı kesinlikle erkeğin ödemesi gerektiğini söylüyor.

İlk buluşma mutlaka baş başa olmalı

İlk buluşma mutlaka baş başa olmalı

Pek çok konuda farklı düşünebilen kadın ve erkekler bu konuda birleşiyor. Türklerin %95’i ilk buluşmanın kesinlikle baş başa olması gerektiğini düşünüyor. Görünüşe göre kadınlar ve erkekler birini tanımanın en iyi yolunun, kafa dağıtan arkadaşlardan uzakta, baş başa geçirilen bir randevu olması gerektiğinden yana. ‘Grup olarak buluşalım, üzerimizde baskı olmasın’ diyenlerin oranı yok denecek kadar az (yüzde 4).

Gevezelik işe yarıyor

Gevezelik işe yarıyor

Konuşkan olmak doğuştan mı gelir yoksa sonra mı kazanılır bilinmez ama kadınlar için ilk buluşmada sessiz olmamak oldukça önemli. Verilere göre sessiz bir kadının sessiz bir erkekten daha çok şansı var. Kadınların %73’ü, ‘Sessiz biriyle buluşur musun?’ sorusuna ‘Hayır’ cevabını veriyorlar. Erkeklerinse yarısından fazlası (%55) için suskun olmak ilk buluşmada bir problem değil.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşık olduğunu anlamanın 10 yolu