'Hiç ayrılmazlar' dediler ama onlar da ayrıldı!

Gösteri dünyasının birbirleriyle özdeşleşen ünlü çiftleri vardı bir zamanlar. Herkes onların 'sonsuza kadar' birlikte olacaklarına inanırken aniden yollarını ayırdılar. İşte hiç beklenmedik anda tuhaf sebeplerle ayrılan o ünlü çiftler...

10 Ocak 2018, Çarşamba 10:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

TV ekranlarının iki ünlü yıldızı Şebnem Sönmez ile Olgun Şimşek bir zamanlar evliydi. Ama sonra evlilikleri başladığı gibi gitmeyince ikili birbirlerini kırmadan ayrılmaya karar verdi.

Şebnem Sönmez bir röportajında şöyle anlatmıştı o süreci: "Biz 4 sene aynı sınıfta okuduk, birbirimize böyle bir ilgimiz yoktu ama sonra birdenbire Eros oklarını attı. Çok iyi bir arkadaşlıkla başladığı için ilişkimizin sağlam bir temeli vardı. Aşka bu kadar inanıyorsam, sebebi biraz da bu ilişkidir.''

Tarkan ve Bilge Öztürk, bir veda yemeği yiyerek ilişkilerine nokta koydu. "Ayrıldılar" söylentileri üzerine basının karşısına çıkan çift ''Bu bir veda yemeğiydi ayrıldık" açıklaması yaptı.

Açıklama önce Tarkan'dan geldi. Şarkıcı basın mensuplarının "Sizi tekrar bir arada görmek çok güzel" yorumu üzerine "Aslında göründüğü gibi değil bunu açıklamak istiyoruz" diyerek söze girdi ve şöyle devam etti: "Biz yollarımızı ayırmaya arkadaş kalmaya karar verdik. Dostluğumuz ve birbirimize desteğimiz devam edecek ama biraz kendi yollarımızda yürümek istiyoruz."

Onun açıklamasının ardından gözler Bilge Öztürk'e çevrildi. Ağlamamak için kendini zor tuttuğu fark edilen Bilge Öztürk "Siz sorduğunuzda biz 'Evet ayrıldık' da diyemedik 'Hayır beraberiz' de... Kendi aramızda konuşmadan böyle bir açıklama yapamazdık. O yüzden hakkımızda çok şey yazılıp çizildi. Bunlara çok üzüldük. Hayat bizi bu noktaya getirdi" dedi.

Bu kararı alırken çok zorlandıklarını ve üzüldüklerini söyleyen Tarkan duygularını şarkı sözüyle ifade etti: "Ağlamadan ayrılık olmaz hatıralar uslu durmaz kalanlar gideni gönlünde taşır aşk sevene yük olmaz biz böyle bilir böyle yaşarız."

Çolpan ilhan ve Sadri Alışık'ın oğlu Kerem ile Türkiye'nin taçlı güzellerinden Sibel Turnagöl daha ilk günden birbirlerine çok yakıştırılıyordu. Alışık ve Turnagöl evlendiler bir çocukları oldu. Ama evliliklerini yürütemeyip ayrıldılar.

Kerem Alışık yıllar sonra yaptığı açıklamada "Sibel ile çok erken evlendiğimiz için ayrıldık. Eminim ki daha geç evlenseydik onunla şu anda hala evli olurduk hiç ayrılmazdık" diye konuştu.

Önce Ihlamurlar Altında dizisindeki rol arkadaşı Tuba Büyüküstün ile aşk yaşayan Bülent İnal daha sonra kalbini Beren Saat'e kaptırdı. İkilinin ilikisi başlarda gayet güzel ilerliyordu. Ama sonra Saat ve İnal ayrıldı.. Bu ayrılığa Beren Saat'in Aşk-ı Memnu'daki öpüşme sahnelerinin yol açtığı ileri sürüldü. Ancak Beren Saat bunları reddetti. "Aşkımız bitti ayrıldık" dedi.

Bülent İnal ayrılık ile ilgili olarak ''Ayrıldığımız doğru ama iddialar asılsız. İlişkiler medenice bitebilir. Bunu başka nedenlere bağlamamak gerek. Benim, Beren'in işine karışmam ve kıskançlık yapmam gibi bir şey söz konusu değil. Bunun işimiz olduğunun ikimiz de bilincindeyiz. Ben hiçbir zaman özel hayatım konusunda konuşmayı tercih etmedim. o nedenle başka açıklama yapmayacağım.'' dedi.

Kavak Yelleri dizisinin iki yıldızı Pelin Karahan ve İbrahim Kendirci rol gereği başlayan aşklarını gerçek hayata da taşıdı.Birbirine en çok yakışan çift seçilen Kendirci ve Karahan cephesinden şaşkınlık yaratan bir ayrılık haberi geldi.

Pelin Karahan yaptığı açıklamada "2 buçuk yıldır süren bir ilişkimiz vardı. Ama heyecanımızı yitirdik. Aramızda hiçbir sorun yok. Arkadaş kalacağız" diye konuştu.

Şarkıcı Tuğba Özerk ve menajeri Altan Nuh, evlendiklerinden 4 ay sonra boşanma kararı aldı.

Tuğba Özerk, evliliklerinde bir yılı doldurmadıkları için anlaşmalı boşanma davası açamadığını söyledi ve ekledi: ''Bu nedenle çekişmeli boşanma davası açtım. Aynı evi paylaşmaya başlayınca aslında birbirimizi tanımadığımızı anladım. Uzun yıllar arkadaşım olan Altan Nuh’la aramızda ruhi, fikri, ekonomik, sosyal, kültürel ve yaşam tarzı bakımından farklılıklar var. Büyük acılar çekiyorum.''

Ancak şarkıcı daha sonra yaptığı açıklamada, "Bunları anlatmaktan üzüntü duyuyorum ama şiddet gördüm. Altan beni dövdü. Benden para saklıyormuş. Bu çok ayıp bir şey. Konser paralarım da Altan'ın hesabına yatıyordu. Bazı ödemelerim aksadı. Sonra bana 'aa burada para varmış, bende unutma hastalığı var. Söylemeyi unuttum.' dedi. O an boşanmaya karar verdim" ifadelerini de kullandı.

Fazıl Say ile Hande Ataizi birlikteliği de bir dönemin çok konuşulan aşklarındandı. Ancak büyük aşk fazla uzun sürmedi. Bunun nedeni de Fazıl Say'ın açıklamasıyla ortaya çıktı.

''Hande ile olunca insan, magazinin kontrolsüz ucuna düşüyor" diye konuşan Fazıl Say, ''Ailem televolelik oldun deyince kendime geldim ve ilişkimi bitirdim. Bu yüzden Hande konusu benim için tamamen kapanmıştır" açıklamasını yaptı. Hande Ataizi ise "Say'ı çok sevdim, çok aşık oldum. İlişkimden de asla pişman değilim" diye konuştu.

Meltem Cumbul ile Kıvanç Tatlıtuğ'un ilişkisi daha ilk günden itibaren kamuoyunun dikkatini çekmişti.Sonuçta bu ilişkinin fazla sürmeyeceğini ileri sürenler haklı çıktı.

Bir dönem ayrılıp barışan çiftin Cumbul'un çocuk istemesi yüzünden ilişkiye son noktayı koyduğu iddia edildi. İddialara göre Cumbul sürekli olarak Tatlıtuğ'a çocuk sahibi olmak istediğini söylüyordu. Tatlıtuğ ise ''Kariyerime odaklanmak istiyorum. Evlilik ve çocuk benim için ikinci planda'' dedi.

Türkiye'nin en güzel çifti Kıvanç Tatlıtuğ ve Azra Akın da uzun bir ilişkinin ardından ayrıldı. Ayrılıklarına bir üçüncü kişinin neden olmadığını söyleyen çift ilişkilerine nokta koymalarının gerekçesini şöyle açıkladı:

''Yoğun işlerimizden dolayı birbirimize zaman ayıramaz hale geldik. Eski güzel günlere zarar vermemek için de ayrılma kararı aldık."

Türkiye'nin Leonardo'su Arda Kural ile Yıldız Asyalı tam evlenmek üzereyken ayrıldılar. Başlarda her şey yolunda gidiyordu ama sonra Asyalı'dan ayrılıkla ilgili şöyle bir açıklama geldi:

''Arda'nın ailesi beni istemeye gelmişti. Düğün tarihimiz belliydi. Evimiz hazırlanmış, eşyalarımız alınmıştı. Arda son bir kez eski sevgilisini görmek ve ona veda etmek istedi. Gitti, uzun süre gelmeyince şüphelendim. Beni aldattığını düşündüm ve bitti. Evi terk edip çıktım. Arda ise veda etmeye gittiği o kıza döndü.''

Özlem Tekin ve Cem Öcal da üç yıl süren evliliklerini yine benzer bir açıklamayla bitirmişti. Çift, boşanacaklarına ilişkin haberler karşısında önce sessiz kaldı. Sonra da boşandıkları 2011 yılında çok konuşulan bir açıklama yapıldı.

Cem Öcal açıklamasında boşanma nedeni olarak şunları söyledi: ''Evet, ayrılacağımız doğru. Dava açmak için adli tatilin bitmesini bekleyeceğiz. Şunu da açıklamak zorundayım, bu kararımızın üçüncü kişilerle ilgisi yok. Çünkü, sağda solda benim Özlem'i aldattığım yönünde bazı şeyler duyuyorum. Öyle bir şey kesinlikle yok. Dedikodu çıkmasın diye erkek arkadaşlarımla geziyorum. Biz Özlem'le kanka olduk nerdeyse. Çok iyi arkadaşız ama evlilik başka bir şey. Sadece evliliğimiz bitti, o kadar.''

Şarkıcı Tuğba Ekinci ile İbrahim Çelikkol'un aşkları uzun soluklu olmadı. İddiaya göre; Ekinci'nin eski sevgilisi Cengiz Coşkun'la karşılaşınca selamlaşmasına sinirlenen Çelikkol, güzel popçuya bağırınca ilişki bitmiş.

Tuğba Ekinci'nin, arkadaşlarına, ''Eski sevgilime selam vermemi kıskandı. Ben de erkektir deyip saygıyla karşıladım ve İbrahim'den ayrıldım'' dediği öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (23 Şubat 2020)