Hiçbir yere gitmeden dünyayı dolaşan kadın: Sharon Waugh

Koronavirüs pandemisi şüphesiz en çok gezmeyi seven kişilerin hayatını altı üst etti. Pandemi nedeniyle ülkeler seyahat politikalarını değiştirdi, eve kapandık ve özlem duyduğumuz yerlere yalnızca internetten bakabildik. Güney Afrikalı seyahat yazarı Sharon Waugh, bu duruma farklı bir bakış açısı geliştirerek, seyahat etmeden de gezmenin bir yolunu buldu.

13 Nisan 2021, Salı 14:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet'te yer alan habere göre, seyahat yazarı olan Sharon Waugh, koronavirüs pandemisinde seyahat etmenin bir yolunu buldu. Elbette en büyük yardımcısı Instagram ve hayal gücü oldu. Evde geçirdiği günler içerisinde Waugh, dünyanın en bilinen gezi fotoğraflarını yeniden tasarlayarak günümüze uyarlıyor. Evdeyken de dünyayı dolaşıyormuş hissi uyandırıyor 


Daha önce 57 ülke gezen Waugh, "The Sharonicles" adında bir seyahat bloğu açarak deneyimlerini paylaşmaya başladı. Tüm dünyada pandemi patlak verince de evde vakit geçirmeye başladı. Bu vakti de yaratıcı gezi fotoğraflarına dönüştürdü.

Yine de boş geçen zamanı değerlendirmenin bir yolunu bulmaya karar veren Sharon, yaptığı açıklamada, "Dünyayı dolaşmayı ve aynı anda insanları seviyorum. Evde kaldığım süre boyunca her ikisini de yapmaya devam etmenin yollarını bulmaya çalıştım" diyor.


Waugh, keşfettiği bir uygulama ile neler yapabileceğinin yollarını aramaya başladı. Sonrasında ise yazdığı gezi makalelerini hayal ederek, bu fotoğrafları yeniden düzenlemeye karar verdi.

Sharon, Instagram’daki seyahat fotoğraflarını alıyor, sonrasında günümüzü yansıtan güncel fotoğraflarla eşleştirerek farklı karelerde ilginç kolajlar hazırlıyor.


Waugh ayrıca, sıra dışı çekimler için neredeyse evin her köşesini kullanıyor. Bugüne kadar 50'den fazla fotoğraf tasarlayan yazar, tekrar özgürce gezebileceği güne kadar albümü genişletmeye devam ediyor.

Fotoğraflarıyla ilgili, “Özgürce seyahat ettiğimiz zamanları pek çok kişinin özlediğini düşünüyorum. Umutsuzluğa kapılmak yerine, insanların yüzünü güldürmeyi umuyorum” diyor.

Waugh, fotoğraflarının insanlar için bir umut ışığı olabileceğine inandığını belirtiyor ve şunları söylüyor:

Bu yıl hiç seyahat fotoğrafları paylaşmamış olmama rağmen, sosyal medyada eklediğim fotoğraflar herkes tarafından beğeniliyor.

Hiçbir yere gitmeden, bu kadar geniş bir kitleye ulaşabileceğim aklımın ucundan bile geçmezdi.

Pandeminin ve kısıtlamaların ne zaman sona ereceği henüz bilinmese de, Sharon'un gezgin ruhlara ilham verdiği bir gerçek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye’nin kültürel miraslarından 7 antik kent