Hidayet Türkoğlu ligleri bitirmek için tarih verdi

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, corona virüs salgınından ötürü ertelenen basketbol ligiyle alakalı planlarını açıkladı. Türkoğlu, her şey normalleşirse haziran-ağustos ayları arasında ligleri oynayıp bitirmek istediklerini söyledi.

09 Nisan 2020, Perşembe 13:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Liglerin tekrar oynanmasını istiyoruz"

"Liglerin tekrar oynanmasını istiyoruz"

Hidayet Türkoğlu ertelenen Türkiye Basketbol Ligi'yle ilgili tarih verdi. Tüm kulüplerle istişare halinde olduklarını açıklayan Türkoğlu, şunları söyledi:

"İster istemez bizim de federasyon olarak, insani olarak cevap bulamadığımız sorular var. Bu soruların cevaplarını bulamadığımız için bir rota belirleyemiyoruz. Sadece Süper Lig değil, alt liglerimiz de ertelendi. Binlerce sporcu kardeşimiz var. Onlar da bizden haber bekliyor. Bizim temennimiz ve isteğimiz, liglerin tekrar oynanmasıdır. Bunu, insani olarak da söylüyorum. Tabii ki insan sağlığı her şeyden önce gelir. 

"Biz bu süreçte futboldan farklıyız"

"Biz bu süreçte futboldan farklıyız"

Biz de haziran, temmuz gibi belli bir duruma geliriz. Daha erken de olabilir daha geç de olabilir. Biz, bu süreçte futboldan farklıyız. Futbolda birçok yabancı oyuncu burada kaldı. Yabancı basketbolcular, özellikle ABD'li oyuncular ülkelerine döndü. Her şey normalleştiği zaman ligleri haziran, temmuz, ağustos aylarında oynatıp bitirmek istiyoruz. Ondan sonra önümüzdeki sezonun planlamasını yapacağız.

Çünkü o zaman hakkaniyet anlamında, kimlerin şampiyon olacağı belli olacak. Kimlerin düşüp çıkacağı netleşecek. O yüzden kötü senaryoları düşünmek istemiyoruz. Şu zamana kadar ülkemizdeki yetkililer çok başarılı bir iş yaptı. Onları da kutluyorum.

2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası ertelenmeli

2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası ertelenmeli

Temennimiz 2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın 2022'ye ertelenmesi. Çünkü, önümüzdeki yıl olimpiyatlar var. Olimpiyatların bitişi 8 Ağustos, Avrupa Şampiyonası'nın başlaması eylül ayının başı. Olimpiyat sonrası Avrupa Şampiyonası için hazırlanma süreci olmaz. Bunun lige yansıması olur. Haziran 2021'de olimpiyata kalma maçlarını da düşünürsek oyuncuların neredeyse 12 ay hiç dinlenmeden oynaması lazım. Bu da sağlık anlamında çok mantıklı değil."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NBA corona virüsü yeniyor: 6 oyuncu iyileşti