Hindistan cevizi yağı ile kolay saç maskesi

Corona virüs salgını nedeniyle tüm kuaförlerin kapatıldığı şu günlerde, hijyen kuralları gereği saç ve cilt bakımı rutinleri evde basit yöntemlerle yapmaya başladık. Saç bakımı deyince akla ilk gelen kolay yöntemlerden biri ise hindistan cevizi yağı. Evde en kolay tariflerle saç uzatmanın kolay yolları oldukça fazla. Düzenli olarak saçınıza uygulayacağınız hindistan cevizi yağı sayesinde daha güçlü, uzun ve bakımlı saçlara sahip olmak mümkün.

06 Nisan 2020, Pazartesi 15:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir fincan hindistan cevizi yağını ılık su kabına yerleştirin. Hindistan cevizi yağı eriyene kadar bardağı kasede bırakın. Saf hindistan cevizi yağı soğuk havada katıdır, ancak 24 derece veya üzerinde hızla erir.

Hindistan cevizi yağıyla saç derinize ve saçlarınıza masaj yapın. Saçlarınız uzunsa, ekstra hindistan cevizi yağı kullanmanız gerekebilir. Hindistan cevizi yağını, hangisini tercih ederseniz edin, kuru veya nemli saçlara uygulayın. Yağ nemli saçlarla daha kolay yayılır.

Hindistan cevizi yağını eşit olarak dağıtmak için saçınızı tarayın. Saç çıkması veya kafa derisi sağlığı için hindistan cevizi yağı kullanıyorsanız, saçınızın köklerine masaj yaptığınızdan emin olun. Bununla birlikte, yağlı bir kafa derisine eğilimliyseniz ve sadece bakım faydalarını istiyorsanız, yağı saç uçlarınıza sürebilirsiniz.

Başınıza bir saç bonesi takın ve tüm saçlarınızı içine sokun. Hindistan cevizi yağını saçınızda en az 30 dakika bırakın veya gece boyunca onunla uyuyun. Hindistan cevizi yağını ne kadar uzun süre bırakırsanız, saçınıza o kadar nüfuz edecektir.


Saçınızı şampuanlayın ve hindistan cevizi yağını tamamen çıkarmak için gerekirse tekrarlayın. Ilık su kullanmak yağı saçınızdan çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Avuç içinize bezelye büyüklüğünde bir miktar hindistan cevizi yağını eritin ve saçlarınızın uçlarına konsantre olarak ekstra bakım için saçınıza hafifçe uygulayın. Saçlarınız ekstra nemlendirme gerektirmiyorsa bu adımı atlayın. Saçınızı normal şekilde şekillendirin.

Hindistan cevizi yağına hoş bir koku vermek için saçınıza koymadan önce bir damla en sevdiğiniz esansiyel yağı hindistan cevizi yağına karıştırın. Yasemin yağı ve hanımeli yağı, hindistan cevizi yağı ile iyi çalışır.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarih sahnesinden 8 ilginç saç boyama tekniği