Hippopotomonstrosesquippedaliophobia sorusu Milyoner'e damga vurdu

Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümünde, ilk bakışta hata gibi görülen uzun Latince kelimenin yer aldığı soru, izleyenleri şaşırttı

18 Şubat 2017, Cumartesi 23:48
A A
Hippopotomonstrosesquippedaliophobia sorusu Milyoner'e damga vurdu

Dün akşam Murat Yıldırım'ın sunuculuğunda ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster'in yeni bölümünde, uzun Latince kelimenin anlamı soruldu. Bu ilginç sorunun cevabı da kendisi kadar ilgi çekiciydi.

Yarışmanın çiçeği burnunda sunucusu ve performansıyla eleştirilen Murat Yılıdırım, soruyu gördüğünde soğukkanlılığını koruyarak, kusursuz bir şekilde kelimeyi telaffuz etti. Yarışmacıya, "Hippopotomonstrosesquippedaliophobia korkusundan muzdarip biri hangisinden korkar?" sorusu soruldu.

DOĞRU CEVAP: UZUN KELİMELER

Değeri 60 bin lira olan soruyu gören yarışmacı, "x2" joker hakkını kullanmayı seçti. Önce 'D - Hatalı Hecelemekten' yanıtını veren yarışmacı, bu seçimiyle yanıldı. İkinci seçiminde 'B-Uzun Kelimeler' diyerek doğru cevabı verdi.

HİPPOPTOMONSTROSESQUİPPEDALİPHOBİA NEDİR?

Tıp dünyası literatüründe 'uzun kelimelere duyulan korku' olarak geçiyor. Latince olan bu terim, 4 kelimenin birleşiminden oluşuyor.


Dünyanın en garip fobileriİşte ABD başkanlarının besledikleri resmi hayvanlarKim Milyoner Olmak İster'e damga vuran 'Ciro Ortiz' sorusu

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.