Hitler'in zulmünü o fotoğraf makinesi belgelemiş

Adana’da antikacılık yapan Mehmet Özgöz, elinde bulunan bir fotoğraf makinesinin 2’nci Dünya Savaşı döneminden kalma olduğunu söyledi. Mehmet Özgöz, makinenin Hitler döneminde Yahudilere karşı yapılan zulmü belgelediğini iddia etti

10 Aralık 2016, Cumartesi 10:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adana’da antikacılık yapan Mehmet Özgöz (63), elinde bulunan bir fotoğraf makinesinin 2’nci Dünya Savaşı döneminden kalma olduğunu söyledi.

'13 YAŞINDA BAŞLADIM'

'13 YAŞINDA BAŞLADIM'

Koleksiyon merakının 13 yaşında amatör olarak başladığını, zamanla tutku haline dönüştüğünü anlatan Mehmet Özgöz "Tarihi değeri bulunan her şey ilgimi çekiyor. Bu tutku ölünceye kadar devam edecek" dedi. Tesbihten saate, kalemden gramofona kadar birçok eski eşyayı elinde bulunduran Mehmet Özgöz, kendisi için en değerli parçanın ise Almanya’da Hitler döneminden kalma fotoğraf makinesi olduğunu söyledi.

HİTLER'İN ZULMÜNÜ BELGELEDİ

HİTLER'İN ZULMÜNÜ BELGELEDİ

Yaklaşık 30 yıldır kendisinde olan fotoğraf makinenin halen çalışır durumda olduğunu vurgulayan Özgöz "12’lik diye adlandırılan film kullanılıyor. Flaşı ise sadece 4 çekim yapacak şekilde üretilmiş. Bu makine, zamanında Almanya’da Nazi zulmüne maruz kalan Yahudilerin yaşadığı soykırımı da belgelemiş" dedi. Fatih KARAÇALI / ADANA, (DHA)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı: Devlet korumasından faydalanmış 805 genç istihdam edilecek